Mineralna woda tylko dla psa!

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać jak ważne dla zdrowia każdego organizmu żywego są witaminy i minerały. Nie zawsze możliwe jest dostarczanie psu wszystkich niezbędnych składników diety w karmie. Tymczasem w Nowej Zelandii pojawiła się specjalna woda dla psów zawierająca witaminy i minerały korzystnie wpływające na zdrowie czworonogów.

Źródło: Shutterstock

Napój nosi nazwę K9H20 i kosztuje około pięciu dolarów. Aby zachęcić psy do picia wody przygotowano cztery odmiany smakowe. Dzięki temu właściciele czworonogów mogą zaspokoić pragnienie nawet najbardziej wybrednych zwierząt. Do wyboru jest woda o smaku świeżych liści mięty, wołowiny, kurczaka oraz masła orzechowego. Dużą zaletą produktu jest niska cena oraz łatwa dostępność. Dodatkowo za dwa dolary można dokupić specjalną przenośną miseczkę, która przydaje się na spacerze, w domu czy w podróży. Na pomysł stworzenia witaminizowanej wody dla psów wpadła właścicielka firmy BestMate PetCare Deborah Chester z Auckland.

Woda dla psów dostępna jest na terenie całej Nowej Zelandii, nie tylko w gabinetach weterynaryjnych, ale także zwykłych sklepach, kawiarniach, restauracjach, hotelach i innych miejscach, w których często spotkać można właścicieli psów.

Deborah liczy na sukces swojego produktu, gdyż mieszkańcy Nowej Zelandii wyprzedzają Brytyjczyków, Amerykanów oraz Australijczyków pod względem ilości zwierząt przypadających na gospodarstwo domowe. Badania przeprowadzone kilka lat temu potwierdziły, że ponad połowa właścicieli mieszkań w Nowej Zelandii hoduje kota, a w 30% gospodarstw domowych spotkamy psa. Nowozelandczycy traktują zwierzęta domowe jak swoje dzieci i bardzo dbają o ich dobre samopoczucie.

Producentka wody głęboko wierzy w to, że woda z witaminami dla zwierząt przyjmie się także w innych krajach. Zainteresowanie sprowadzeniem produktu na lokalny rynek wyraziły już firmy ze Stanów Zjednoczonych, Dubaju i Japonii. Grupa potencjalnych odbiorców wody jest ogromna. Przykładowo w samych tylko Stanach Zjednoczonych liczbę psów hodowanych w gospodarstwach domowych szacuje się na prawie 80 milionów sztuk.