MEDALISTA Z SOCZI RATUJE ZWIERZAKI!

Gus Kenworthy – srebrny medalista z Soczi w narciarstwie dowolnym postanowił, że uratuje bezpańskie szczeniaki, które znalazł na ulicach miasta. Zdjęcia porzuconych psiaków zamieścił na Twitterze. Internauci dziękują i bardzo pochwalają zachowanie sportowca.

Źródło: Twitter/@GusKenworthy/

Jakiś czas temu amerykański zawodnik wybrał się na spacer i na jednej z ulic w Soczi znalazł pierwszego zabłąkanego szczeniaka. Od razu zdjęcie czworonoga pojawiło się na jego profilu na Twitterze. Jednak kilka godzin później, kiedy znów wyszedł z domu, znalazł jeszcze cztery biedne psiaki. Bez zawahania postanowił, że też umieści ich zdjęcia w sieci.

Sportowiec zabiega, by móc je wszystkie zabrać ze sobą do domu. Na jednym z popularnych portali społecznościowych wyznał, że już zaplanował dla nich wizytę u weterynarza i organizuje wszystkie potrzebne szczepienia. Robię wszystko, żeby wróciły ze mną do domu-napisał.

Post znanego Amerykanina rozpalił Internet do czerwoności. W krótkim czasie udostępniło go ponad 600 użytkowników! Wielu z nich dziękuje zawodnikowi za jego zaangażowanie w ratowanie zwierzaków.

Warto dodać, że tuż przed rozpoczęciem igrzysk w mediach pojawiły się informacje, że bezpańskie psy, które błąkają się po ulicach Soczi, zostaną natychmiast uśpione. Wiadomość ta zbulwersowała środowiska i organizacje zajmujące się prawami zwierząt.