Luksusowe kosmetyki dla psów i kotów

Zwykły szampon do kąpieli to już przeżytek. By sierść pupila cieszyła oczy niezwykłym blaskiem, trzeba zainwestować w kosmetyki z wyższej półki.

Źródło: Shutterstock

Skoro ludzie mogą wybierać z drogeryjnych półek nie tylko wedle upodobań, ale i zasobności portfela, to czemu by nie postawić na luksus także w doborze specyfików dla psów i kotów? Na rynku pojawia się coraz więcej produktów, które nęcą marketingowymi zapewnieniami o lepszej skuteczności, większej wydajności, cudownych efektach. Wszystko to oczywiście, z racji swojego statusu ekskluzywności, ma swoje odbicie w cenie.

Sierść pełna blasku

Pięknej sierści psa i kota nie zagwarantuje byle jaki specyfik. Piorunujący efekt mają zapewnić kosmetyki o cudownych właściwościach. Na rynku dostępne są nie tylko pięknie pachnące płyny do kąpieli dla psów, dzięki którym czworonogi poczują się niczym w SPA, ale także odżywki do stosowania po kąpieli. Nie tylko nawilżające skórę pupili, ale przede wszystkim naszpikowane składnikami odżywczymi, a co za tym idzie, mające silne właściwości regeneracyjne, wzmacniające sierść i aktywujące wzrost cebulek włosowych, by sierść była gęsta i lśniąca. Co więcej, wśród kosmetyków pielęgnacyjnych z wyższej półki znajdziemy również specjalne spraye zwiększające objętość sierści. Wszelkie niedoskonałości zwierzaków można zatem świetnie zakamuflować za odpowiednią cenę. A potem należałoby jeszcze tak pieczołowicie wykreowanemu wizerunkowi dodać odrobinę luksusowego zapachu. Wybór jest spory, bo perfumy dla psów i kotów stają się coraz popularniejsze. I to wcale nie z tego względu, że neutralizują nieprzyjemną woń. Po prostu zwierzę, za którym unosi się zapach jaśminu, róży czy nawet truskawki to jest dopiero coś!

Alergik na czterech łapach

Rynek ekskluzywnych kosmetyków dla psów i kotów zadbał również o te czworonogi, które borykają się z rozmaitymi alergiami skórnymi. Zważywszy na to, że najczęściej alergenami są składniki kosmetyków, powstały ich specjalne odpowiedniki o znacznie łagodniejszym działaniu. Zwykle są to produkty hypoalergiczne, całkowicie bezzapachowe i pozbawione jakichkolwiek barwników. Można w nich znaleźć jedynie delikatne ekstrakty np. z aloesu lub kokosa, które mają zbawienny wpływ na wrażliwą i podatną na alergię skórę.

Dbałość o psy i koty zmienia się diametralnie. Zwykłe zabiegi pielęgnacyjne stają się passe i ustępują miejsca tym, które noszą znamiona ekskluzywności. Luksus wśród czworonogów zatacza coraz szersze kręgi, czyniąc z nich wymuskane do granic stworzenia. Ciekawe tylko, jak czuje się pies czy kot pachnący orientalnie, z najmodniejszym odcieniem lakieru na pazurach?