Luksusowe hotele dla czworonogów

Czworonogom tak samo jak ludziom należy się czasami odrobina luksusu. Psy i koty zazwyczaj źle znoszą rozstania ze swoimi opiekunami, zwłaszcza jeśli muszą przy okazji przynajmniej na jakiś czas zmienić miejsce pobytu. Dlatego w wielu krajach powstają coraz bardziej luksusowe hotele dla czworonogów.

Luksusowy hotel dla czworonogów Luksusowy hotel dla czworonogów Źródło: Facebook

W Europie prymat wiedzie Anglia, gdzie można skorzystać z usług co najmniej kilku takich placówek. W większości z nich pokoje przypominają apartamenty, a zwierzęta mogą liczyć na prawdziwie królewskie traktowanie. Ceny za dobę pobytu w luksusie nie są wcale wygórowane, gdyż wynoszą mniej więcej tyle, co nocleg w średniej klasy hotelu. W przypadku Anglii właściciele czworonogów, którzy zdecydują się na usługi takiego obiektu, muszą liczyć się z wydatkiem kilkudziesięciu funtów za dobę. Oprócz eleganckich pokoi ich pupile zamiast tradycyjnej karmy otrzymują w czasie swojego pobytu najwyższej jakości dania przygotowane przez hotelowego kucharza. Do wyboru są różne rodzaje mięs, owoce morza i oczywiście uwielbiane zwłaszcza przez koty ryby.

Większość luksusowych hoteli dla zwierząt mieści się w atrakcyjnych okolicach. W rezultacie czworonogi mogą wychodzić na spacery i spędzać czas na łonie przyrody. Ponadto w pokojach znajdują się telewizory wyświetlające ryby pływające w akwarium, a przez głośniki słychać śpiew ptaków. Co więcej, opiekunowie psów i kotów mogą podglądać swoich ulubieńców poprzez kamery internetowe zainstalowane na terenie ośrodków. Nic dziwnego, że takie obiekty cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony właścicieli czworonogów. W niektórych zarezerwowano już wszystkie noclegi na najbliższe kilkanaście miesięcy.

 

Źródło: DailyMail.co.uk, Facebook