Lucca – prawdziwa psia bohaterka wojenna odznaczona!

Historie wojenne zawsze wzbudzają wielkie emocje. Tak trudno jest wyobrazić sobie to, co dzieje się na misjach. Często zapominamy o tym, że biorą w nich udział także specjalnie szkolone zwierzęta. Jednym z nich była Lucca, która w Afganistanie straciła przednią łapę. Otrzymała właśnie najwyższe odznaczenie wojskowe, jakie mogą dostać zwierzęta będące na służbie.

Źródło: Screen youtube.com/watch?v=uvQWtmf1dlk&nohtml5=False

Nieoceniona pomoc

Amerykańska suczka wojskowa ma 12 lat. Ukończyła ponad 400 misji, jakie miały miejsce w ciągu sześciu lat jej służby dla USA, jak podaje „Daily Mail”. Owczarek niemiecki zajmował się szukaniem ładunków wybuchowych i to właśnie podczas jednego w wybuchów stracił łapę. Jednak jak donoszą media, to właśnie dzięki niej zostało ocalone wiele ludzkich żyć, czego dowodem jest brak ofiar podczas jakiegokolwiek jej patrolu.

Ostatnia misja Lucci skończyła się w marcu 2012 roku. Kiedy suczka szukała ładunku, obok wybuchł inny. Od razu straciła przednią nogę i doznała poparzeń klatki piersiowej. Co ważne, nic nie stało się żadnemu z towarzyszących jej ludzi. Suczce szybko została udzielona pierwsza pomoc. Następnie została przetransportowana do Niemiec, gdzie mogła odzyskać zdrowie. Już po dziesięciu dniach ponownie mogła chodzić.

Psie bohaterstwo

Psy w armii to nie tylko maskotki, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Pisaliśmy w naszym serwisie między innymi o historii Stubby’ego, który z I wojny światowej wrócił jako sierżant armii amerykańskiej. Był przy tym jedynym psem awansowanym na stopień wojskowy, do czego doprowadziły go prawdziwie bohaterskie czyny.

Źródło: „Daily Mail”

z pazurem butik zpazurem.pl z pazurem
z pazurem z pazurem z pazurem z pazurem z pazurem
z pazurem