Lindsey Jacobellis adoptowała bezdomnego psa z Soczi

Amerykańska snowboardzistka Lindsey Jacobellis z nadziejami wybierała się na zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi. Niestety nie udało się jej zdobyć w Rosji żadnego medalu. 28-letnia Amerykanka nie wróciła jednak do domu z pustymi rękami. Do Stanów Zjednoczonych przywiozła ze sobą sympatycznego bezdomnego czworonoga, którego znalazła na ulicy w Soczi.

Źródło: Instagram

To już trzecia olimpiada w karierze Lindsey Jacobellis. Snowboardzistka może pochwalić się także udziałem w zimowych igrzyskach we włoskim Turynie w 2006 roku i w kanadyjskim Vancouver w 2010 roku. Największy sukces odniosła we Włoszech, gdzie zdobyła srebrny medal w konkurencji cross. Z kolei podczas zawodów w Vancouver i Soczi zaliczyła upadek w półfinałach i ostatecznie znalazła się poza podium. Dużo więcej szczęścia miała w zawodach z serii X Games w Aspen i Mistrzostwach Świata w Snowboardzie organizowanych przez FIS, gdzie wielokrotnie zdobywała złote medale podczas rywalizacji w kurortach Whistler, Arosa i La Molina.

Snowboardzistka prowadzi stronę internetową oraz bloga, na którym zamieszcza ciekawe informacje o swoim życiu oraz wspomnienia z odwiedzanych miejsc. Czytając bloga można dowiedzieć się między innymi o zainteresowaniu przyrodą i zwierzętami Lindsey. Nic dziwnego, że wzruszył ją smutny los rosyjskich bezdomnych psów i postanowiła jednego z nich uratować. Sporo fotek jej ulubieńca można znaleźć na profilu snowboardzistki w popularnym serwisie Instagram pod adresem http://instagram.com/lindseyjacobellis/. Ponadto wszyscy zainteresowani postacią Lindsey Jacobellis powinni odwiedzić jej oficjalną witrynę http://lindseyjacobellis.com/

 

Źródło: Uk.Eonline.com, Instagram