Leczenie czworonogów za pomocą akupresury

Akupresura jest jedną z najstarszych naturalnych metod leczenia znaną w Azji od czasów starożytnych. Początkowo stosowano ją w Chinach, ale z czasem rozprzestrzeniła się na obszarze całego kontynentu. Akupresura polega na naciskaniu na określone punkty na ciele chorego i oddziaływaniu w ten sposób na pracę poszczególnych narządów wewnętrznych. Coraz częściej stosuje się tą metodę nie tylko w leczeniu ludzi, ale także zwierząt.

Masaż i akupresura są skutecznymi metodami leczenia czworonogów Masaż i akupresura są skutecznymi metodami leczenia czworonogów Źródło: FORUM / © J. M. Labat / ardea.com

Akupresura pomaga czworonogom nie tylko w problemach fizycznych, ale także tych o podłożu emocjonalnym. Amerykanka Cathy Sauer z powodzeniem prowadzi w Stanach Zjednoczonych swój gabinet, w którym psy i koty mogą liczyć na kompleksowe leczenie w oparciu o chińską medycynę naturalną. Dzięki sesjom akupresury czworonogi nie tylko pozbywają się uciążliwych dolegliwości, ale także wzmacniają swoją odporność. W rezultacie terapia oprócz leczenia chorób, zapobiega również ich powstawaniu. Spełnia więc ważną funkcję profilaktyczną. Cathy Sauer w swojej praktyce łączy akupresurę z masażem. W ten sposób efekty jej pracy są wyraźniejsze.

Niestety niektóre zwierzęta nie lubią być dotykane przez obcą osobę i nie pozwalają się leczyć za pomocą masażu. W pozostałych przypadkach Cathy Sauer rekomenduje jedną sesję raz w tygodniu przez miesiąc czasu. Następnie ilość spotkań jest systematycznie ograniczana w zależności od postępów w leczeniu danego czworonoga. Amerykanka należy do międzynarodowego stowarzyszenia specjalistów zajmujących się terapią zwierząt za pomocą masażu - International Association of Animal Massage Therapists. Szczegółowe informacje na temat jej pracy i gabinetu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej dostępnej pod adresem http://chasingdreamsat.com/.

 

Źródło: Examiner.com, Chasing Dreams