Lampa z psią kupą w tle? To się nazywa design!

Artysta polskiego pochodzenia zaprojektował intrygujące lampy – rzeźby w formie psich sylwetek w jednoznacznych pozach. Lampy mogą się jednym podobać, innym nie. Na pewno nie można obok nich przejść obojętnie.

 

Źródło: www.whatshisname.co.uk

Problem nie sprzątania po psie to temat zawsze na czasie, zarówno w Polsce jak i w Stanach Zjednoczonych. Przeglądając jedną z moich ulubionych amerykańskich stron z designerskimi przedmiotami dla ludzi, inspirowanych tematyką zwierzęcą, zobaczyłam lampy Good Puppy i Good Boy, czyli odpowiednio Dobry Piesek, Dobry Pies. Pieski wyglądające na Chihuahua i Dobermana przysiadają w charakterystycznej pozie. Na ten niecodzienny pomysł wpadł artysta polskiego pochodzenia mieszkający w Londynie, kryjący się pod pseudonimem Whatshisname. Lampy miały zostać przedstawione podczas londyńskiej wystawy Art Below (tam zakwalifikowane prace są eksponowane na stacjach metra). Niestety, jeden ze sponsorów nie zgodził się na zaprezentowanie lamp-rzeźb, uznał je za zbyt obraźliwe.

Źródło: www.whatshisname.co.uk
Jak widać, odmowa nie zaszkodziła artyście, lampy artysty robią furorę w Internecie i w mediach społecznościowych.

Psy zostały uwiecznione w jednoznacznych pozach, bardzo ciekawe jest rozmieszczenie włącznika lampy, na który trzeba nacisnąć nogą... Zamiarem artysty było stworzenie lampy, która będzie wzbudzać w nas skrajne emocje, wytrąci nas z równowagi. W końcu nikt z nas nie lubi wdeptywać w psią kupę.

Stworzenie jednej lampy zajmuje około miesiąca, lampy są dostępne na zamówienie. Lampa Good Puppy jest dostępna w limitowanej serii 200 egzemplarzy i kosztuje 1000 funtów. 

Chętni mogą skontaktować się z artystą emailowo pisząc na adres: him@whatshisname.co.uk

http://www.whatshisname.co.uk/