Kupując, pomagasz!

„Kupując – pomagasz” to jedna z największych w Polsce akcji charytatywnych na rzecz bezdomnych zwierząt, organizowana przez Pedigree i Whiskas z okazji Światowego Dnia Zwierząt. Celem tego wielkiego projektu jest przekazanie ponad 2 milionów posiłków dla psów i kotów z 25 schronisk w całej Polsce! Co roku pomocną dłoń podają zwierzakom Ambasadorzy tej akcji, wśród których i w tym roku nie mogło zabraknąć gwiazd…

Gwiazdy podczas nagrywania piosenki "Nie jestśmy najważniejsi" Gwiazdy podczas nagrywania piosenki "Nie jestśmy najważniejsi" Źródło: Akpa.pl

Podczas obecnej edycji w zbieraniu posiłków wzięło udział ponad 90 osób publicznych i popularnych artystów, m.in. Agata Młynarska, Agnieszka Dygant, Beata Tyszkiewicz, Dorota Wellman, Natalia Kukulska i Ryszard Rembiszewski.

Źródło: Akpa.pl

W Światowym Dniu Zwierząt rozpoczął się najbardziej emocjonujący etap kampanii – przekazywanie karmy bezdomnym zwierzakom. Z tej okazji w warszawskim schronisku Fundacji Azylu pod Psim Aniołem pojawili się Ambasadorzy akcji „Kupując – pomagasz”, by spędzić ten wyjątkowy dzień z 280 potrzebującymi zwierzakami i dopilnować, by żadna miska nie została pusta.

Warto również dodać, że Ambasadorzy akcji nagrali wzruszającą piosenką pt. „Nie jesteśmy najważniejsi”, której bohaterami są oczywiście bezdomne zwierzaki. Muzykę skomponował sam Janusz Stokłosa, wybitny polski pianista i kompozytor, a autorem tekstu jest Michał Rusinek – do 2013 roku sekretarz Wisławy Szymborskiej.

W kampanii wziął również udział Kuba Bonecki, który specjalnie dla akcji zaprojektował koszulkę       – wystarczy ją założyć, by wyrazić swoje wsparcie dla zwierzaków.

Takie działania na pewno przynoszą efekty! Dzięki kampanii prowadzonej przez Pedigree i Whiskas oraz pomocy Ambasadorów w zaledwie dwa miesiąca udało się zebrać ponad 65 tysięcy posiłków! Akcja trwa jeszcze do końca roku, a jej zasady są bardzo proste: wystarczy kupić specjalne opakowanie karmy Pedigree lub Whiskas oznaczone logo kampanii, by zapewnić jeden posiłek dla bezdomnych zwierzaków! Warto również dodać, że to od kupującego zależy, do którego spośród 25 schronisk biorących udział w akcji trafi posiłek! Zawsze też możesz pomóc, jeśli „polubisz” na Facebooku fanpage „Kupując – pomagasz” i przekażesz posiłek na wybrane schronisko za pomocą specjalnej aplikacji!

A więc do dzieła, pomagajmy naszym biednym zwierzętom! Warto, szczególnie, że zbliża się sroga dla nich zima!