Książki dla miłośników kotów

Zbiór obrazów i rzeźb z kotami w rolach głównych, kocie aforyzmy i limeryki, komiks, a może dowcipny poradnik? W księgarniach znajdziemy sporo ciekawych prezentów dla miłośników kotów.

Źródło: Shutterstock

 Jak żyć z neurotycznym kotem, Steven Baker, Świat Książki

Czy rozumiesz, jak wielkie znaczenie dla samopoczucia Twego pupila ma starannie ułożona dieta? Z tej książki dowiesz się, między innymi, jak karmić kota. Żadna tam karma z puszki popijana wodą! Twój kot uwielbia dobre jedzenie i na kolację chciałby dostać siekaną kałamarnicę, nie mówiąc o innych przysmakach! Kolejny ważny problem to sen neurotycznego kota. Pamiętaj, że legowiska dla zwierząt są dobre dla psów albo dzieci. Kot potrzebuje prawdziwego łóżka. Najlepiej - Twojego.
Autor zadbał o każdy aspekt niełatwej kociej egzystencji, od rozrywki, poprzez piękny wygląd, na psychoterapii kończąc. Nie martw się, jeśli Twój kot wydaje się nienormalny. U kotów to normalne.
 

Kot, Andrew Edney, Arkady

Album z rysunkami kotów z rozmaitych epok i krajów, w najróżniejszych stylach. Można przy nim spędzić długie godziny, podziwiając zaskakujące i zapierające dech w piersiach obrazy kotów autorstwa artystów starożytnych, średniowiecznych, renesansowych czy współczesnych. Do serca każdego znawcy tych zwierząt powinien trafić podział, jakiego dokonano wybierając prace. Nie ma tu banalnych zbiorów posegregowanych historycznie, lecz inspirujące rozdziały tytułów: Koty drzemiące, Koty to dranie, Koty samotnicy i inne.

Źródło: Copyright Simon\'s Cat Ltd. 2009-2012


Kot Simona. Sam o sobie, Simon Tofield, Wydawnictwo WAB

Autor jak nikt inny potrafi uchwycić na rysunkach kocią naturę i codzienność właścicieli tych zwierząt. W autobiograficznych komiksach przedstawia swojego kota, który budzi go o świcie domagając się posiłku, ostrzy pazury na nowej kanapie i zasłania ogonem czytaną właśnie książkę, a miliony kociarzy z całego świata mogą przejrzeć się w tych historiach jak w lustrze.


Księga nonsensu,
Praca zbiorowa, Wydawnictwo Filmowe i Artystyczne

Obecnie to niemal biały kruk (czekamy na nowe wydanie), dlatego ucieszy każdego, kto lubi absurdalny humor i koty. W zbiorze poświęcono im wiele miejsca, a to dzięki autorom takim jak Levis Caroll (w jego Alicji w krainie czarów kot był przecież jednym z wyrazistszych bohaterów!), Thomas Elliot (to na podstawie jego wierszyków powstał musical Koty) czy Edward Lear. Ten ostatni napisał np. wiersz o tym, jak należy zwracać się do kota:

Milcz - jak powiada jedna z zasad - Jeśli kot pierwszy się nie zwraca.
Ja bym się do teorii skłonił, że sam się możesz zwracać do nich, lecz pamiętając, że szalenie
Oburza je spoufalenie.