Koty wolą kobiety niż mężczyzn

Szczególnie przez właścicieli psów, koty są uważane za raczej oschłe. To nieprawda. Większość właścicieli kota zaświadczy, że to zwierzę towarzyskie, tęskniące za człowiekiem, radośnie domagające się uwagi i jedzenia od momentu jak tylko przekroczymy próg mieszkania.

Źródło: iStockphoto/Thinkstock

Ponoć szansa na związek znika przy pięciu psach i powyżej. Nie wiem, jak to jest w przypadku kotów, niemniej słyną one z tego, że są towarzyszami życia osób samotnych, a szczególnie kobiet singielek. Wynika to prawdopodobnie ze względów praktycznych - dla jednej osoby opieka nad kotem jest łatwiejsza niż nad psem, ale naukowcy odkryli, że w tym coś jest.

Koty mają lepszy kontakt z kobietami

Naukowcy obserwowali 41 kotów i ich właścicieli przez dłuższy okres czasu. Ludzie i koty wchodzili ze sobą w przeróżne interakcje, porozumiewali się ze sobą, w sposób zrozumiały dla obu stron, dawali sobie sygnały kiedy kto chce głaskać, a kiedy ten drugi - być głaskany.
Co ciekawe - koty chętniej odpowiadały na sygnały człowieka, jeśli ten wcześniej odpowiedział na ich potrzeby. Poza tym pamiętają i potrafią za jakiś czas oddać ‘przysługę’.

Mężczyźni dobrze dogadują się z kotami, ale to kobiety wchodzą z kotami w większą zażyłość, częściej próbują nawiązywać kontakt i wchodzić w głębsze relacje. Dlatego też koty odwdzięczają się im miłością - częściej niż mężczyznom wskakują kobietom na kolana, częściej domagają się bliskości.