Koty w reklamie Mercedesa

Koty to niezwykle eleganckie, zwinne i sympatyczne zwierzęta. Nic więc dziwnego, że coraz częściej angażuje się je do udziału w reklamach. Niedawno dachowiec o imieniu William wystąpił w filmie reklamującym zalety najnowszego Mercedesa CLA. Spot został wyemitowany przez popularną brytyjską stację telewizyjną ITV.

Reklama samochodu Mercedes Reklama samochodu Mercedes Źródło: Jalopnik.com/Mercedes-Benz

Na co dzień William pracuje dla jednej z agencji reklamowych, która od ponad trzydziestu lat specjalizuje się w kampaniach z udziałem czworonogów. Dzięki takim firmom psy, koty, a nawet różne egzotyczne zwierzęta pojawiają się nie tylko w reklamach prasowych czy telewizyjnych, ale nawet w popularnych filmach. Wszystkie czworonogi przeszły profesjonalne szkolenia i lubią swoją pracę. Żadnego problemu nie sprawiają im ani dalekie podróże, ani częste zmiany otoczenia. Dodatkowo występują przed kamerami od lat, tak więc mogą pochwalić się sporym doświadczeniem. Na szczęście w większości przypadków, psy i koty spędzają na planie maksymalnie kilka dni, a później mogą wrócić do swoich domów. Przykładowo nagrywanie spotu z udziałem kota Williama trwało zaledwie dwa dni. W reklamie wykorzystano także utwór muzyczny Gioachino Rossiniego.
 

W reklamie samochodu smukłą i elegancką sylwetkę mruczka porównano z opływowym i aerodynamicznym kształtem najnowszego Mercedesa CLA. W tle oprócz muzyki słyszymy także ciche pomrukiwanie Williama. Jednocześnie kot powoli przesuwa się po masce, szybie i dachu samochodu. Wszystkiemu przyglądają się dwie czarne kotki, które sprawiają wrażenie bardzo zaciekawionych, ale także zaskoczonych. Ciekawie czy Mercedes pójdzie za ciosem i w reklamach kolejnych modeli luksusowych samochodów także pojawią się mruczki?

 

Źródło: Jalopnik.com