Koty pomagają w zdobyciu sławy

Koty to obok psów najpopularniejsze na świecie zwierzęta do towarzystwa. Oprócz wielu zalet związanych z usposobieniem, stylem życia i osobistym wdziękiem, sympatyczne czworonogi pomagają także swoim właścicielom w zdobyciu sławy i zarobieniu sporych pieniędzy. Potwierdzają to przykłady mruczków, które zasłynęły dzięki obecności w sieci.

Wizerunek kota Grumpy wykorzystywany jest nawet podczas demonstracji Wizerunek kota Grumpy wykorzystywany jest nawet podczas demonstracji Źródło: Photo credit: greenoid / Foter / CC BY-SA

Niektóre internetowe koty to prawdziwe gwiazdy. Chyba każda osoba korzystająca regularnie z komputera z dostępem do sieci kojarzy charakterystyczną minę wiecznie niezadowolonego kota Grumpy Cat. W rzeczywistości nie jest on wcale smutny, ani tym bardziej naburmuszony. Niemniej specyficzny grymas twarzy zagwarantował mu sławę i rozpoznawalność w sieci. Grumpy Cat zaczął podróżować po Stanach Zjednoczonych i gościł w najbardziej znanych i popularnych programach telewizyjnych. Towarzyszyli mu oczywiście jego opiekunowie, do których zgłosili się przedstawiciele wielu firm zainteresowanych komercyjnym wykorzystaniem zdjęć słynnego mruczka. Obecnie planowane jest nawet nakręcenie pełnometrażowego filmu z udziałem Grumpy Cat, który za oceanem swoją popularnością dorównuje słynnemu Garfieldowi.

Dzięki mruczkowi sławnym człowiekiem stał się także Will Braden, założyciel i właściciel kanału o nazwie Henri le Chat Noir. Filmy z udziałem jego kota można oglądać w popularnym serwisie YouTube. Gdy jego mruczek stał się sławny, Will założył sklep internetowy dostępny pod adresem http://store.henrilechatnoir.com/. Można w nim kupić różne gadżety z wizerunkiem słynnego kota. Ponadto Braden napisał o swoim ulubieńcu książkę, którą także można nabyć w prowadzonym przez Amerykanina sklepie oraz znanej księgarni Amazon.

Słynnym w sieci kotem jest także mruczek grający na elektronicznym keyboardzie wypromowany przez Charliego Schmidta. Film z jego udziałem obejrzało już ponad 34 milionów osób, a więc prawie tyle samo ile mieszka na terenie całej Polski.

Koty pojawiają się także coraz częściej na festiwalach filmowych. W zeszłym roku na Internet Cat Video Festival sprzedano ponad jedenaście tysięcy biletów, a więc więcej niż na koncerty niektórych słynnych zespołów muzycznych czy piosenkarzy.

 

Źródło: The Guardian, YouTube

 

Photo credit: greenoid / Foter / CC BY-SA