KOTY NA MONETACH!

Chcecie zobaczyć monety z kocim wizerunkiem utrwalonym w srebrze? Niemożliwe? Nic bardziej mylnego! Mennica Polska przygotowała bowiem prawdziwą gratkę dla wielbicieli kotów. Już od listopada dostępna jest kolekcja, w której znajdują się monety z podobizną kotów najpopularniejszych ras! Kot, orzeł czy reszka?

Źródło: Monetynews.pl

Przyjaciele człowieka – koty

„Przyjaciele człowieka – koty”, bo tak nazywa się ta wyjątkowa kolekcja Mennicy Polskiej, z pewnością zachwyci miłośników wielu ras. Jak myślicie, które z najpopularniejszych ras stały się bohaterami serii numizmatycznej? Pers, syjam, maine coon, bengal, brytyjczyk, europejczyk i kot jawajski znalazły się na monetach!

Nie do podważenia jest fakt, że monety i numizmaty, które są niezwykle trudne do ozdobienia, uwielbiane są od czasów, gdy ludzkość opanowała trudną sztukę ich bicia. Zwykle są wykonywane z bardzo szlachetnych materiałów. Siła ich oddziaływania tak naprawdę rośnie z upływającym czasem.

Te wartościowe przedmioty niosą też przecież opowieść o minionych chwilach, upamiętniają ważne okazje. Są też niezaprzeczalnie wyrazem radości i wdzięczności. Dlatego cenią je nie tylko eksperci i kolekcjonerzy. Coraz częściej stanowią też dla nas formę wyjątkowego prezentu.

W Polsce to Mennica Polska specjalizująca się w tworzeniu numizmatów jest najbardziej znanym producentem monet i pamiątkowych medali. I tak już się dzieje od blisko 250 lat. Mennica została założona przez samego Stanisława Augusta Poniatowskiego, który jest ostatnim królem Polski. Warto dodać, ze nawet za granicą polskie monety są bardziej znane i popularne niż w rodzimym kraju! Mennica Polska jest bezsprzecznie ambasadorką tego, co wartościowe w królewskim dziedzictwie Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Szukając nowych inspiracji i pomysłów, które zachwycą nie tylko kolekcjonerów, Mennica Polska w 2013 roku sięgnęła po koty! To właśnie nasze mruczki stały się tematem najnowszej serii numizmatycznej.

Warto dodać, że taka seria to nie tylko gratka dla kolekcjonerów, ale przede wszystkim ukłon w kierunku hobbystów i pasjonatów oraz wszystkich, którzy hołubią wartościowe przedmioty i prezenty.

Jesteśmy nieustannie zalewani produktami jednorazowego użytku, więc takie monety okolicznościowe są naprawdę w stanie zafascynować. Tym bardziej, że pojawiły się na nich koty, które przecież uwielbiane są przez wszystkich!

Źródło: Monetynews.pl

Okazuje się, że bardzo długo trwały prace nad stworzeniem jak najpiękniejszych wizerunków kocich ras. Mennica Polska współpracowała przy tym wyjątkowym projekcie z wieloma projektantami i artystami plastykami. Wszystkim zależało na tym, aby jak najlepiej oddać specyfikę każdej z ras.

I udało się! Na miłośników kotków czeka 1500 sztuk tych niezwykłych monet. Powstało ich niewiele, ale dzięki temu są naprawdę unikatowe. Dodatkowo seria ta wykonana została przy użyciu estetycznie niezwykłych technik, bita stemplem lustrzanym z zastosowaniem wysokiej jakości druku UV. Warto dodać, że tego typu zabiegom poddawane jest najczystsze srebro wykorzystane do stworzenia numizmatu. Taki numizmat jest perfekcyjnie wykonany, jego powierzchnia jest idealnie gładka i lustrzana.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że numizmaty zdobione są dodatkowo kryształami SWAROVSKI ELEMENTS. Co ciekawe, monety mają wartość nominalną jednego dolara nowozelandzkiego i są legalnym środkiem płatniczym! Wyobraźcie sobie teraz, że za zakupy w hipermarkecie  płacicie takimi monetami?

Odradza się jednak tego typu płatności, ponieważ monety kolekcjonerskie znacznie przewyższają wartość nominalną, a z czasem mają szansę nawet rosnąć! O ich wartości decyduje bowiem unikalny wizerunek.

Okazuje się, że też i wielbiciele psów powinni być zadowoleni. Równolegle z serią poświęconą kotom Mennica Polska przygotowała serię monet „Przyjaciele człowieka – Psy”.

A gdzie możemy dostać te wyjątkowe monety z wizerunkiem naszych ulubionych zwierzaków? Seria „Przyjaciele człowieka” dostępna jest w salonach firmowych Mennicy Polskiej w Warszawie, w Poznaniu oraz w Krakowie.

 

                                                                                                               Źródło: Mennica.com.pl