Koty dla Tygrysa: ponad 220 kotów śpiewa i tańczy

Ponad 220 kotów śpiewa i tańczy na pomoc tygrysom w teledysku do piosenki grupy muzycznej Extra. Klip powstał w ramach konkursu „Koty dla Tygrysa”, który zorganizowała Fundacja WWF Polska. Wszystko na rzecz ratowania ostatnich 3200 tygrysów żyjących na wolności. Premiera teledysku odbyła się 26 lutego na stronie internetowej akcji kotydlatygrysa.pl oraz w kanałach społecznościowych Fundacji WWF Polska: na Facebooku i YouTube. Dzisiaj 27 lutego piosenki będzie można również posłuchać na żywo podczas koncertu grupy w warszawskim klubie Chwila.

Źródło: WWF

W ramach konkursu zorganizowanego przez Fundację WWF Polska właściciele sierściuchów mieli za zadanie nagrać krótki filmik ze „śpiewem” lub „tańcem” własnego kota. Ze wszystkich nadesłanych filmów internauci wybrali najlepszy występ – kota Miksera, który otworzy teledysk do piosenki pt. „Koty dla Tygrysa” skomponowanej przez grupę muzyczną Extra.

Premiera teledysku odbyła się się 26 lutego na stronie kotydlatygrysa.pl oraz w kanałach social media Fundacji WWF Polska: na Facebooku YouTube. Specjalne wykonanie piosenki będzie miało miejsce również jutro, 27 lutego podczas koncertu grupy muzycznej Extra w warszawskim klubie Chwila.

Konkurs „Koty dla Tygrysa” został zorganizowany w ramach kampanii #RatujTygrysy. Tygrys – wielki kot, symbol siły i niezależności nie ma wielu przyjaciół tam gdzie żyje. W ciągu ostatnich 100 lat wyginęło aż 95 procent populacji tego charyzmatycznego gatunku! Są rejony, w których tygrysy wyginęły całkowicie - wybrzeże Morza Kaspijskiego, wyspy Jawa i Bali. Przyczyną 78% przypadków śmierci największych dziko żyjących kotów jest kłusownictwo, z powodu którego co tydzień giną średnio aż 2 tygrysy. Krytycznie zagrożone wyginięciem zwierzęta są zabijane dla skóry, kości, tłuszczu oraz innych części ciała, które wykorzystywane są m.in. w nielegalnej produkcji kosmetyków, suplementów diety i medykamentów. Na dramatyczną sytuację tygrysów wpływa też degradacja środowiska, nadmierne, rabunkowe wycinanie lasów oraz związany z tym brak bazy pokarmowej. Jeśli nic się nie zmieni, w ciągu kilkunastu - kilkudziesięciu lat prawdopodobnie zginie ostatni dziko żyjący tygrys. Dlatego Fundacja WWF Polska prowadzi działania na rzecz ochrony tego krytycznie zagrożonego gatunku.

Miłośnicy wielkich kotów mogą wesprzeć działania WWF przekazując darowiznę na rzecz ochrony tygrysów z kompleksu leśnego Belum-Temengor w Malezji. Zebrane środki pozwolą sfinansować budowę systemu fotopułapek i pracę specjalnych patroli WWF, które będą walczyć z kłusownictwem, nielegalną wycinką lasów i zapobiegać wielu innym zagrożeniom dla tych największych z dziko żyjących kotów. Darowiznę można przekazać przez stronę ratujtygrysy.pl. Tygrysa można też symbolicznie zaadoptować na stronie adopcja.wwf.pl.

W konkursie Koty dla Tygrysa internauci wyróżnili również występy kotów: Elza, Diego, Inia, Tercjuszka, Tygrys, Bunia, Momo, Dunia, Plama i Biszkopt. Ich właściciele w nagrodę otrzymają koszulki specjalnie zaprojektowane dla potrzeb akcji przez NoHejo i Terrakoty.