Kotka w antykwariacie

W niektórych amerykańskich bibliotekach, księgarniach i antykwariatach czytelników witają mruczki. Najbardziej znanym z nich był słynny Dewey, bohater książki Vicki Myron i Breta Wittera pod tytułem: „Dewey. Wielki kot w małym mieście”, który zamieszkiwał w bibliotece w miejscowości Spencer w stanie Iowa. Obecnie dużą popularnością cieszy się kotka o imieniu Blake. Jej domem jest antykwariat w Filadelfii.  

Kotka Blake w antykwariacie Kotka Blake w antykwariacie Źródło: CatChannel.com

Wielu miłośników książek odwiedzających Philadelphia Rare Books & Manuscripts Company uwielbia ośmioletnią Blake i częstuje ją różnymi smakołykami. Są nawet takie osoby, które przychodzą do antykwariatu specjalnie dla niej. Blake często siada przy drzwiach wejściowych i wita wszystkich gości. Gdy robi się zmęczona, po prostu zwija się w kłębek i zasypia na półce pomiędzy książkami lub zaszywa się w jednym z zakamarków. Jej towarzystwo uwielbiają nie tylko dzieci, ale także młodzież, osoby w średnim wieku oraz seniorzy. Czytelnicy regularnie odwiedzający Philadelphia Rare Books & Manuscripts Company wspominają często poprzedniczkę Blake o imieniu Sessa, która przez długi czas także zamieszkiwała w budynku antykwariatu.

Ośmioletnia Blake została adoptowana w 2011 roku ze schroniska dla bezdomnych zwierząt prowadzonego przez Philadelphia Animal Welfare Society. Wypatrzył ją jeden z właścicieli antykwariatu Dave Szewczyk. Sympatyczna kotka od razu wskoczyła mu na kolana domagając się głaskania. W ten sposób udało się jej podbić serce Dave'a. Blake równie szybko zaklimatyzowała się w antykwariacie, który stał się dla niej prawdziwym domem. Więcej informacji na temat tego interesującego miejsca można znaleźć na oficjalnej stronie Philadelphia Rare Books & Manuscripts Company pod adresem http://www.prbm.com.

 

Źródło: Cat Channel