Kotka najlepszą przyjaciółką bezdomnej suczki

Koty i psy potrafią wspaniale się przyjaźnić, bawić, pomagać sobie i miło spędzać ze sobą czas. Dowodzą tego doniesienia ze świata o tym, jak psy i mruczki wspierają się nawzajem w trudnych chwilach.

Psy i koty potrafią się ze sobą zaprzyjaźnić Psy i koty potrafią się ze sobą zaprzyjaźnić Źródło: Shutterstock

W schronisku prowadzonym przez stowarzyszenie Crawford County Humane Society w miejscowości Bucyrus w stanie Ohio porzucona kotka zaprzyjaźniła się z bezdomną suczką, którą ktoś porzucił przy drodze. Pracownicy schroniska postanowili zapoznać oba zwierzęta, gdy zauważyli złe samopoczucie u suczki, która całymi godzinami nie mogła znaleźć sobie miejsca i przeraźliwie skomlała, okazując w ten sposób swoje cierpienie i smutek. Z pewnością brakowało jej kogoś bliskiego do wspólnego spędzania czasu. Gdy tylko w pobliżu pojawiła się równie zagubiona kotka, okazało się, że oba zwierzątka znacznie lepiej czują się w swoim towarzystwie niż w samotności. Pomimo dzielących je różnic zaczęły się sobą opiekować i wspierać w trudnych chwilach. Przytulały się do siebie podczas snu i nie odstępowały na krok w ciągu dnia. Nic dziwnego, że szybko stały się obiektem zainteresowania ze strony amerykańskich mediów i wizytówką schroniska. Wkrótce oba zwierzątka będą mogły trafić do adopcji. Być może znajdzie się osoba, która zgodzi się przyjąć do swojego domu zarówno psa jak i kota, aby ich przyjaźń mogła dalej się rozwijać.

Szczegółowe informacje na temat schroniska i warunków jakie trzeba spełnić, aby adoptować wybranego psa lub kota można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej placówki dostępnej pod adresem http://www.crawfordhumane.com/

 

Źródło: LifeWithCats.tv, CrawfordHumane.com