Kot wyglądający jak Batman

W sieci można znaleźć wiele fotografii zwierząt przypominających znanych ludzi lub słynne postacie z książek czy filmów. W ostatnich dniach na terenie Wielkiej Brytanii furorę robi zdjęcie przedstawiające kota, który z wyglądu przypomina Batmana. Sympatyczny mruczek mieszka na co dzień w Walii.

Kot o wyglądzie Batmana Kot o wyglądzie Batmana Źródło: WalesOnline.co.uk

 Pierwsze informacje na temat kota zamieściła walijska gazeta „The South Wales Evening Post”. W ślad za nią poszły czasopisma popularne na terenie całych Wysp Brytyjskich. Dzięki temu mruczek stał się sławny nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także w Stanach Zjednoczonych i całej Europie. W rzeczywistości kociak nosi imię Broody i zamieszkuje w schronisku należącym do RSPCA (Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals) o nazwie Llys Nini, które jest położone w walijskiej miejscowości Penllergaer. Na szczęście nietypowy wygląd sprawił, że znaleźli się już pierwsi chętni do adopcji kota przypominającego Batmana.

Ośrodek Llys Nini jest udostępniony dla zwiedzających codziennie z wyjątkiem środy. Przebywają w nim głównie psy i koty. Teren ośrodka obejmuje obszar o powierzchnii 78 akrów. Czworonogi oprócz schronienia, opieki i wyżywienia mogą także liczyć na profesjonalne leczenie. Dodatkową atrakcję stanowi interesująca okolica. W pobliżu znajdują się ciekawe szlaki piesze, które cieszą się dużą popularnością bez względu na porę roku. Ośrodek działa od kwietnia 1997 roku. Szczegółowe informacje na jego temat można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej dostępnej pod adresem http://www.rspca-llysnini.org.uk. Osoby mieszkające na stałe na terenie Walii mogą także zostać wolontariuszami w tym niezwykle urokliwie położonym miejscu.

 

Źródło: WalesOnline.co.uk, RSPCA