Kot wdzięcznym modelem

Koty to bez wątpienia piękne stworzenia i chyba nikt z Was nie ma co do tego stwierdzenia żadnych wątpliwości! Nasi koci przyjaciele nieustannie nas zaskakują, ale przede wszystkim zachwycają. Podziwiamy ich choćby za niezwykłą grację ruchów, niesamowite oczy oraz puszystą sierść. Zastanawialiście się może, dlaczego koty są tak bardzo fotogeniczne i co sprawia, że stają się bardzo wdzięcznymi modelami?

Źródło: Zhaba.ru

Kot, jako model do zdjęcia, jest z pewnością urzekający, ale i jednocześnie frustrujący. Dlaczego urzekający? Odpowiedź jest prosta! Żadne bowiem inne zwierzę nie posiada tyle uroku, elegancji, gracji, zwinności ruchów i tak nieprzeniknionego spojrzenia. Jest jednak też frustrujący, ponieważ –   i chyba zgodzi się ze mną każdy, kto próbował zrobić zdjęcie swojemu kotu, z reguły sprzeciwia się pozowaniu. Uparcie odmawia spojrzenia w obiektyw, zdarza się też, że ignoruje nas, chowa się w najciemniejszych zakamarku mieszkania. Bywa, że nie wyraża chęci na usadowienie się obok bardzo fotogenicznej doniczki, ponadto porusza się zbyt gwałtownie, czego nie jest w stanie zarejestrować nasz obiektyw. Kto z Was miał taki problem ze swoim kociakiem?

Nie ulega więc wątpliwości, że kot przed obiektywem to jednocześnie wyzwania, jak i swego rodzaju lekcja cierpliwości. Warto jednak podjąć się tej próby, bo udane i oryginalne zdjęcia naszego zwierzątka są w stanie sprawić ogromną frajdę i satysfakcję.

Źródło: Zhaba.ru

Miłośnicy fotografii twierdzą, że najważniejszym zadaniem jest uchwycić istotę tego, co się znajduje przed obiektywem. Ważne jest, by pokazać to w ciekawy, atrakcyjny i przede wszystkim oryginalny sposób. Kot jest bardzo wdzięcznym obiektem do robienia zdjęć, wszak jego ciekawość świata i wrodzony urok pozwalają fotografowi na wykazanie się pomysłowością, ale i refleksem przy jego kadrowaniu.

Sfotografowanie kota nie jest wcale takie łatwe. Zwierzę to bowiem nie zawsze wykazuje chęć do współpracy i czasami naprawdę potrzeba sporo cierpliwości, by zarejestrować go w najbardziej fotogenicznym i atrakcyjnym dla oka momencie.

Jeśli chodzi o techniczne kwestie, z pewnością nie jest to nic skomplikowanego i każdy, kto posiada aparat fotograficzny, może się tego nauczyć.

Zastanawialiście się, dlaczego robimy kociakom zdjęcia? Zapewne chcemy uchwycić na nich spędzony z nimi czas, śmieszne sytuacje i chwile, w których po prostu nasz koci przyjaciel uroczo wygląda.

Warto jednak wziąć pod uwagę to, że nasz kot na niektórych fotkach będzie prezentował się dużo lepiej, a na innych nieco gorzej. Idąc dalej, niektóre koty będą na każdym zdjęciu wyglądały rewelacyjnie, a w przypadku innych o wiele trudniej będzie przekazać na fotografii ich urodę… Dlaczego więc tak się dzieje?

Źródło: Zhaba.ru

Odpowiedź jest bardzo prosta, chodzi o fotogeniczność! To, czy dany kot będzie prezentował się atrakcyjnie zależy od wielu czynników i ich wypadkowej. Z pewnością są to m.in. barwy, dystanse, faktury oraz światło.

W dzisiejszych czasach „udane” fotki naszego kociaka wędrują z reguły na rozmaite blogi i Facebook’a, a także biorą udział w licznych konkursach lub zwyczajnie trafiają na ścianę w formie plakatów.