Kot uratował rodzinę przed zatruciem gazem

Koty są zwierzętami, których zmysł węchu jest wielokrotnie silniejszy niż u człowieka. Często pozwala im to wykrywać różne zagrożenia, których ludzie nie są świadomi. Taka sytuacja miała niedawno miejsce w domu pewnej australijskiej rodziny, którą kot uratował przed zatruciem ulatniającym się gazem.

Czujny kot potrafi ostrzec swojego opiekuna przed niebezpieczeństwem Czujny kot potrafi ostrzec swojego opiekuna przed niebezpieczeństwem Źródło: Shutterstock

Długowłosy rudy kot o imieniu Garfield obudził wcześnie rano w sobotę Kena Scotta głośnym miauczeniem, a gdy jego opiekun wstał z łóżka, kot od razu pobiegł w miejsce, gdzie pękł zawór i ulatniał się gaz. Zdając sobie sprawę z zagrożenia eksplozją, Ken od razu zabezpieczył uszkodzony zawór i zadzwonił po pomoc, a następnie otworzył drzwi i okna w mieszkaniu i udał się w bezpieczne miejsce poza domem wraz z kotem i swoim synem. Specjaliści z firmy zajmującej się naprawą instalacji gazowych stwierdzili wysokie stężenie gazu w kuchni, przedpokoju i kilku pokojach. Niewiele brakowało, a mogło dojść do wybuchu, który spowodowałby zniszczenie całego mieszkania. Tylko przytomnej reakcji kota Ken Scott i jego syn zawdzięczają to, że uszli z życiem i nie odnieśli żadnych poważniejszych strat.

Mruczek trafił do rodziny Scotta dzięki córce Kena, której udało się zabrać go z domu, gdzie był źle traktowany. Pomimo tego, że ze strony ludzi spotkało go wiele krzywd, Garfield jest obecnie bardzo wesołym, czułym i kochającym kotem. Dodatkowo, potrafi odwdzięczyć się za opiekę i ochronić swoich bliskich przed niebezpieczeństwem, co udowodnił ostrzegając ich przed ulatniającym się gazem. To kolejny dowód na to, że warto mieć w domu inteligentne zwierzątko, które oprócz swojej czułości i miłości potrafi nawet w krytycznych momentach uratować życie swoim opiekunom.

 

Źródło: Life with Cats