Kot przewodnikiem niewidomego psa

Psy i koty potrafią nie tylko wspaniale się przyjaźnić, ale także często opiekują się sobą nawzajem. Popularny także w naszym kraju kanał telewizyjny „National Geographic Wild” zaprezentował reportaż opowiadający o kocie noszącym imię Pudditat, który jest przewodnikiem i opiekunem niewidomego oraz częściowo niesłyszącego 14-letniego psa Tervela. Pomimo dzielących je różnic, oba zwierzęta stały się sobie bardzo bliskie, co wyraźnie widać na filmie.

Pies Tervel z kotem Pudditat Pies Tervel z kotem Pudditat Źródło: Lifewithdogs.tv

Wcześniej sympatyczny labrador o imieniu Tervel większość czasu spędzał w koszyku i nie chciał nigdzie wychodzić, gdyż obawiał się, że może stać mu się krzywda ze względu na ślepotę. Tymczasem mruczek o imieniu Pudditat szybko zauważył problemy czworonoga i postanowił mu pomóc. W ten sposób zrodziła się przyjaźń pomiędzy zwierzakami. Tervel przestał bać się wychodzić na dwór, gdyż podczas każdego spaceru towarzyszył mu Pudditat, który nie tylko dbał o bezpieczeństwo labradora, ale także otwierał przed nim drzwi.
 

Co ciekawe, jak podkreśla właścicielka Pudditata, jej kot nie jest zbyt miły dla mruczków, które stara się sobie podporządkować. Zupełnie inaczej traktuje niewidomego labradora, którego stał się przewodnikiem. Oba czworonogi spędzają ze sobą większość czasu, a nawet śpią przytulone do siebie na kanapie. Nic więc dziwnego, że stanowią kolejny niepodważalny dowód potwierdzający, że przyjaźń pomiędzy psami i kotami jest jak najbardziej możliwa.

 

Źródło: Lifewithdogs.tv, National Geographic Wild