Kot Napoleon nową gwiazdą internetu

Wśród internetowych celebrytów można spotkać wiele czworonogów. Niedawno dołaczył do nich sympatyczny kot o imieniu Napoleon, który zawdzięcza swoją popularność przede wszystkim serii zdjęć fotografa Jesúsa Segury. Obecnie Hiszpan planuje wydanie kalendarza obfitującego w fotki sympatycznego mruczka. Miłośnicy Napoleona będą mogli także zaopatrzyć się w różne gadżety z podobizną swojego ulubieńca. 

Kot Napoleon Kot Napoleon Źródło: LifeWithCats.tv

Napoleon pojawił się dość niespodziewanie w życiu Segury i bardzo szybko stał się jego ukochanym pupilem. Sam mruczek uwielbia znajdować się w centrum zainteresowania, chociaż nie jest z pewnością świadomy swojej ogromnej popularności. Pomimo tego uwielbia pozować do zdjęć. Ponadto bardzo interesuje go sam aparat i z tego powodu sesje Napoleona nie trwają zazwyczaj dłużej niż piętnaście minut. Do robienia zdjęć Jesús Segura używa aparatu fotograficznego Canon Eos 5D Mark II. Ponadto Hiszpan korzysta z oświetlenia za pomocą diod LED. Dzięki temu osiąga interesujące efekty wizualne, a wiązka światła nie drażni wzroku kota. 

Wiele zdjęć wykonanych przez Segurę jest następnie odpowiednio opracowywanych za pomocą profesjonalnych programów graficznych. Dzięki temu końcowy efekt przyciąga uwagę internautów na całym świecie. Nie bez znaczenia jest też oczywiście urok osobisty mruczka. Fotografie przedstawiające Napoleona można obejrzeć w serwisie społecznościowym Instagram. Z kolei szczegółowe informacje na temat kalendarza i innych gadżetów z podobizną słynnego kota zostały zamieszczone na platformie crowdfundingowej IndieGoGo

 

Źródło: LifeWithCats.tv, Instagram, IndieGoGo