Kot na deskorolce z Gold Coast

Kot mieszkający w australijskim mieście Gold Coast stał się jednym z najbardziej znanych mruczków na świecie. Stało się tak za sprawą jego nietypowej umiejętności poruszania się na deskorolce.

Źródło: YouTube/DailyMail.co.uk

Na filmie zamieszczonym w popularnym serwisie YouTube można zobaczyć, jak kot przemierza urokliwe ulice i alejki dzielnicy Coolangatta bacznie obserwując otoczenie. Pomimo tego, że większość mieszkańców doskonale zna mruczka o imieniu Didga, jego popisy wciąż wzbudzają sensację i ogromne zainteresowanie. Kot nie tylko porusza się na desce, ale także wywołuje różne ewolucje w powietrzu, przeskakuje nad innymi czworonogami, wskakuje na drzewa, murki, poręcze oraz pokonuje inne przeszkody. Czasami zdarza się nawet, że przemieszcza się na deskorolce w towarzystwie psa.

Film ma już prawie dwa miliony wyświetleń i zdecydowana większość internautów zachwyca się w komentarzach popisami Didgy. Trener, który wyszkolił mruczka potwierdził, że nakręcenie i zmontowanie filmu trwało w sumie prawie półtora roku.

Gold Coast to szóste pod względem wielkości miasto Australii położone na obszarze stanu Queensland. Dzielnica Coolangatta znajduje się na południowym krańcu metropolii. Mieści się tutaj duże lotnisko obsługujące turystów odwiedzających Gold Coast. Zaledwie dwadzieścia pięć kilometrów dzieli Coolangattę od słynnego Surfers Paradise. W 1994 roku dzielnica posłużyła za scenerię słynnego także w Polsce filmu „Wesele Muriel”. Oprócz pięciu tysięcy Australijczyków, Coolangattę zamieszkuje także mnóstwo czworonogów. Kot Didga nie może więc narzekać na nudę zwłaszcza, że okolica obfituje w tereny zielone, a klimat jest bardzo łagodny. Nawet zimą temperatura rzadko spada poniżej dziesięciu stopni Celsjusza. Szczegółowe informacje na temat Gold Coast można znaleźć na stronie internetowej dostępnej pod adresem http://www.visitgoldcoast.com/.

 

Źródło: DailyMail.co.uk, YouTube