Kot gospodarzem japońskich wiadomości

Japończycy kochają zwierzęta, a w szczególności koty. Nic więc dziwnego, że w Kraju Kwitnącej Wiśnii mruczki pojawiają się nawet w roli gospodarzy w wiadomościach telewizyjnych. Przykładem jest serwis informacyjny Shuukan News Shinsho, w którym występuje kot rasy amerykański krótkowłosy o imieniu Maago.  

Kot w japońskich wiadomościach Kot w japońskich wiadomościach Źródło: Kotaku.com

Program jest bardzo popularny w całej Japonii. Występują w nim znani politycy oraz eksperci z różnych dziedzin komentujący aktualne problemy oraz podejmujący dyskusje na poważne tematy. Pomiędzy nimi przeciąga się kot, który czasami potrafi przespać cały program. Z kolei innym razem mruczek przechadza się dostojnie po stole lub liże swoją łapkę. Sporadycznie zagląda też do filiżanek swoich gości i próbuje pić ich herbatę. Obserwując jego zachowanie można być pewnym, że Maago nie odczuwa skrępowania, ani stresu podczas swoich występów w telewizji. Obecność kota w programie wpłynęła korzystnie na oglądalność wiadomości, które przyciągają nie tylko osoby zainteresowane bieżącymi wydarzeniami, ale także miłośników zwierząt. 

Koty to ulubione zwierzęta domowe Japończyków. Niestety ze względu na brak odpowiednio dużych mieszkań, wielu mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśnii nie może pozwolić sobie na zamieszkanie z mruczkiem. Dlatego w największych japońskich miastach ogromną popularnością cieszą się kawiarnię, w których oprócz wypicia kawy, można też pobawić się z kotami. Ponadto dużą atrakcją turystyczną w Japonii są niewielkie wyspy zamieszkałe przez setki kotów. Odwiedzają je nie tylko turyści z zagranicy, ale przede wszystkim sami Japończycy.

 

Źródło: Kotaku.com, Shuukan News Shinsho