Kocie mamy i ich dzieci - musicie to zobaczyć!

Pamiętacie niezwykłe zdjęcia niemowląt autorstwa Anne Geddes, które dały początek zupełnie nowej erze w fotografii dziecięcej? No to teraz kocie maluchy też takie mają! Ale ta sesja zdjęciowa ze sztuką dla sztuki niewiele ma wspólnego. Za tymi słodkimi fotografiami kryje się bowiem dramat niewysterylizowanych kotek, które ze swoimi maleństwami trafiają na ulicę.

Źródło: Facebook/Artistry Unleashed

Kocią mamą być...

Sesje zdjęciowe kobiet w ciąży, a potem maluszków, które dopiero co przyszły na świat, są już właściwie normą w dzisiejszym świecie, w którym człowiek pragnie zarejestrować i utrwalić każdą ważną chwilę. Tak jest w ludzkim świecie. Kocia rzeczywistość wygląda już zgoła inaczej. Dramatyczne historie niewysterylizowanych kotek, które trafiają ze swoim potomstwem na ulicę, to niestety codzienność. Sporo na ten temat wie i świadkiem wielu takich historii była Kimberly Pow - lekarz weterynarii i fotografka z USA, autorka niezwykłej sesji kocich niemowląt.

Kocie niemowlęta w obiektywie

Bellatrix i Ruthie to pierwsze kocie modelki ze schroniska, którym Kimberly zrobiła zdjęcia tuż po badaniu stwierdzającym, że spodziewają się potomstwa. Od samego początku projekt realizowany we współpracy z Saving Grace Animal Rescue du Maryland zakładał, że fotografie mają pomóc w adopcji kotek, a później ich kocich maluchów. Stylistyka zdjęć również nie jest przypadkowa - sesja do złudzenia przypomina nowatorskie i przepiękne ujęcia niemowląt autorstwa Anne Geddes, którymi jakiś czas temu zachwycił się świat. Kocie maleństwa w przebraniu tygryska czy lwa, z kokardkami i kwiatkami na główkach, wyglądają przesłodko i chwytają za serce.

Na efekty tego projektu nie trzeba było długo czekać. Kocie mamy zostały wysterylizowane i jedna z nich znalazła już nowy dom. Małe kotki, gdy tylko osiągną odpowiedni wiek i zostaną wykastrowane, również trafią do adopcji.

A teraz koniecznie obejrzyjcie tę niezwykłą galerię zdjęć!

Źródło: Facebook/Artistry Unleashed

Źródło: Facebook/Artistry Unleashed

Źródło: Facebook/Artistry Unleashed

Źródło: Facebook/Artistry Unleashed


 

 

 

Źródło: wamiz.com