"Kocie" i "psie" gry komputerowe

Istnieje wiele dobrych gier komputerowych, których bohaterem są nasi ulubieńcy. Wśród nich znajdzie się coś dla osób w każdym wieku.

 

gry z kotem i psem w roli głównej gry z kotem i psem w roli głównej Źródło: iStockphoto/Thinkstock

Kapitan Pazur

Kapitan Pazur (Captain Claw) to stara (1998), ale nigdy nie wychodząca z mody gra, opowiadająca o przygodach dzielnego pirata- kota. Pazur musi wydostać się z więzienia, omijając okrutne psy i myszy, które rzucają w niego bombami i zdobywać skarby. W kolejnych planszach przemierza las, port, podziemia, podwodne jaskinie, dżunglę... Gra nadaje się dla każdego, jest bardzo wciągająca a na wyższych poziomach wcale nie łatwa. Można w nią grać przez internet. Polską wersję podstawową można ściągnąć za darmo ze strony: http://kapitanpazur.piasta.pl/game.html

Znajdziemy tam też podpowiedzi i dodatkowe plansze zaprojektowane przez innych graczy.

gra

The Sims 2: Zwierzaki

To gra dla graczy od ósmego roku życia, szczególnie lubiana przez dziewczynki. W dodatku do gry kierowane przez nas postacie (Simy) mogą mieć domowe zwierzęta. Możemy więc kupić lub przygarnąć psa, kota czy chomika dowolnej maści, lub zaprojektować samemu wygląd zwierzęcia Następnie musimy o nie dbać, karmić i zapewnić miejsce do spania. W grze możemy też kupić dodatkowe akcesoria dla naszych pupili : zabawki, smakołyki a nawet tort urodzinowy. Psy i koty mogą zawierać przyjaźnie a właściciele mogą je tresować, by lepiej się zachowywały i dobrze dogadywały z innymi mieszkańcami domu. Gra dostępna jest też na konsolę X Box 360.

simsy2

Młody Doktor: Łapy i pazury

To gra dla młodszych dzieci, które chcą mieć własny zakład weterynaryjny, choćby na ekranie komputera. W grze możemy zostać prawdziwymi weterynarzami i opiekować się chorymi zwierzakami. Koty, psy, królik, papużki czy świnka morska przyjdą do nas z najróżniejszymi problemami - od złamanej łapki po ból brzucha. Po zaaplikowaniu kuracji możemy już bawić się z wyleczonymi zwierzętami - aportować psu kości, karmić króliki sałatą i głaskać koty, by szybciej wracały do zdrowia. Do tego możemy rozbudowywać klinikę za zarobione na operacjach pieniądze. W kolejnych częściach możemy też opiekować się stajnią pełną koni, delfinarium czy australijskim ZOO.