Kocia kawiarnia w St. Petersburgu

W Japonii w wielu dużych miastach można zajrzeć do kawiarni, w której oprócz różnych napojów i wyśmienitych deserów na odwiedzających czekają spragnione głaskania koty. Tymczasem podobne lokale zaczynają powstawać także w Europie. Od niedawna mieszkańcy St. Petersburga i turyści zwiedzający to miasto mogą zajrzeć do położonej w centrum miasta przytulnej kawiarni, aby nie tylko zaspokoić głód i pragnienie, ale także pobawić się z mruczkami.

Doński sfinks to jeden z kotów rasowych, którego spotkamy w kawiarni w St. Petersburgu Doński sfinks to jeden z kotów rasowych, którego spotkamy w kawiarni w St. Petersburgu Źródło: shutterstock

Lokal mieści się w centrum miasta i można łatwo dotrzeć do niego zarówno pieszo jak i za pomocą środków transportu publicznego, w tym metra. Wewnątrz możemy skosztować specjałów kuchni gruzińskiej, napić się herbaty lub kawy, zjeść deser, a także pogłaskać jednego z kilku kotów. Do wyboru są zarówno dachowce jak i rasowe mruczki, w tym doński sfinks. Cztery koty wprowadziły się do kawiarni prosto z rosyjskiego Ermitażu, gdzie zajmowały się głównie łapaniem myszy. Co więcej goście lokalu mają do dyspozycji biblioteczkę z literaturą poświęconą kotom oraz niewielki sklepik, w którym mogą zaopatrzyć się w gadżety związane z mruczkami takie jak: poduszki, obrazki, zdjęcia czy figurki kotów. Lokal cieszy się dużą popularnością zarówno wśród osób dorosłych jak i dzieci. Dodatkowo ceny poszczególnych napojów i potraw nie są wygórowane, a większość recenzji w internetowych serwisach społecznościowych zachęca do odwiedzenia tego niezwykle ciekawego miejsca o niezapomnianym klimacie.

 

Źródło: Dailymail.co.uk