Koci psycholog wie o mruczkach prawie wszystko

Louis Denver to pochodzący z Wielkiej Brytanii psycholog specjalizujący się w zgłębianiu tajników kociej osobowości. Mieszkający na co dzień w miejscowości Lytham St Anne's w hrabstwie Lancashire 29-latek świadczy nietypowe usługi, gdyż pomaga właścicielom mruczków zrozumieć język i zachowanie kotów.

Louis Denver podczas pracy Louis Denver podczas pracy Źródło: DailyStar.co.uk

Techniki stosowane przez Louisa są czasami bardzo proste, ale jednocześnie skuteczne. Brytyjczyk często obserwuje mowę ciała kotów. Na podstawie tego w jaki sposób poruszają ogonem, przemieszczają się oraz w jakiej pozycji odpoczywają jest w stanie ustalić ich stosunek do domowników, poznać samopoczucie, a nawet niektóre przemyślenia tajemniczych mruczków. Dodatkowo stara się też często sprawiać wrażenie bezbronnego, aby zostać zaakceptowanym przez zwierzęta. Louis odkrył, że zachowując ostrożność i odpowiedni dystans jest w stanie zdobyć zaufanie kotów, które odwzajemniają nawet jego mrugnięcie okiem.

Mowę kociego ciała możesz także rozszyfrować samodzielnie w domu! Wystarczy, że zajrzysz do Pazurowego Translatora.
 

Najczęstsze problemy z jakimi zwracają się do Louisa Denvera właściciele mruczków są związane z tym, że ich pupile załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne poza kuwetą, głośno miauczą w nocy oraz znaczą teren. Większość tych problemów udaje się rozwiązać, gdyż wynikają z braku poczucia bezpieczeństwa lub określonych, wrodzonych oraz nabytych upodobań kotów. Przede wszystkim nie wolno zaniedbywać mruczka. Wystarczy codziennie poświęcać mu przynajmniej dwadzieścia minut. Wówczas wiele jego problemów emocjonalnych uda się rozwiązać. Poza tym, bez względu na to, jak zachowuje się kot, nie można dyscyplinować go stosując kary fizyczne, gdyż w ten sposób osiąga się efekt odwrotny od zamierzonego.

 

Źródło: DailyStar.co.uk