Kobiety wolą mężczyzn z kotami

Wyniki badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii nie pozostawiają żadnych złudzeń. Zdecydowana większość kobiet woli spotykać się z mężczyznami, którzy na co dzień opiekują się kotami. Przedstawicielki płci pięknej uważają, że ktoś, kto kocha i troszczy się o mruczki, musi być łagodnym, wrażliwym i opiekuńczym człowiekiem, co czyni go odpowiednim partnerem.

Zdaniem wielu kobiet kot jest gwarancją udanego związku Zdaniem wielu kobiet kot jest gwarancją udanego związku Źródło: Foter.com

W ankiecie przeprowadzonej przez organizację charytatywną zajmującą się działalnością na rzecz czworonogów o nazwie Cats Protection większość kobiet stwierdziła, że woli mieć partnera, który opiekuje się kotem. Tacy mężczyźni kojarzą się z łagodnym, romantycznym charakterem, spokojnym i pogodnym usposobieniem, odpowiedzialnością oraz zdolnością do emocjonalnego zaangażowania się w związek. Dodatkowo kobiety w wieku od 45 do 54 lat bardzo często podkreślały, że obecność kota w domu korzystnie wpłynęła na ich relacje z partnerem. To kolejny dowód na to, że opieka nad mruczkiem wpływa korzystnie na jakość życia na wielu płaszczyznach.

Autorzy raportu radzą samotnym mężczyznom, którzy chcieliby poznać kobiety, aby nie wstydzili się rozmawiać o swoich mruczkach. Troska o kota nie jest wcale objawem zniewieściałości i nie jest postrzegana jako słabość czy wada, ale uchodzi za zaletę. Ponadto dużo kobiet lubi rozmowy o zwierzętach i nie nudzi się słuchając opowieści o czworonogach. Dlatego każda randka, której elementem jest taka pogawędka musi się udać. Ciekawe czy działa to także w odwrotnym kierunku i czy mężczyźni postrzegają kobiety ze zwierzętami jako atrakcyjniejsze partnerki? Z pewnością warto byłoby przeprowadzić podobne badania w Polsce.

 

Źródło: The Times of India