Klik dla psa i kota - wirtualna pomoc zwierzakom

Czy wiecie, że możecie pomagać zwierzakom, nie ruszając się sprzed komputera? Wystarczy dosłownie minuta lub dwie dziennie. Zobaczcie, jakie to proste!


Pomagaj zwierzakom jednym kliknięciem! Pomagaj zwierzakom jednym kliknięciem! Źródło: Shutterstock

Nie wszyscy internauci zdają sobie sprawę, jak dzisiejsza technologia i powszechny dostęp do Internetu mogą być pomocne w zbieraniu funduszy na rzecz zwierzaków. Wirtualna pomoc to dość szeroki temat, ale przedstawię Wam kilka sposobów, jak poprawić los zwierząt, poświęcając jedynie chwilę w ciągu dnia.

 

Kojarzycie Pajacyka? Jest to akcja Polskiej Akcji Humanitarnej, mająca na celu dożywianie dzieci. Na podobnej zasadzie funkcjonują strony zbierające fundusze na zwierzaki:

  • Akcja „Pusta Miska” skierowana jest do osób chcących wesprzeć zwierzęta przebywające w schroniska. Każdy klik w rysunek miski na stronie www.pustamiska.pl  przenosi nas na podstronę, gdzie widnieją banery sponsorów, którzy sfinansują  posiłek dla zwierzaka.
  • www.karmiepsiaki.pl to podobna inicjatywa do opisanej powyżej. Tu również za miskę zapłaci sponsor.
  • Pomoc organizowana przez stowarzyszenie „Inicjatywa dla zwierząt” www.zbiorkanaburka.pl ma na celu nie tylko zapełnienie psiej miski. Promuje też adopcje (wirtualne i realne), zbiera fundusze na leczenie, diagnostykę, rehabilitację, operacje, karmę i wszystko, czego potrzebują zwierzaki.
  • www.zerwijmylancuchy.pl to akcja informacyjna propagująca nietrzymania psów na łańcuchach. Wspierając inicjatywę poprzez stronę możecie wyposażyć psiaki w lekkie i długie linki oraz bezpieczne obroże.
  • Psia www.psiklik.pl i kocia strona www.kociklik.pl pomagają zbierać fundusze na zwierzaki potrzebujące pomocy, często przed operacją. Zasada jest podobna - odkrywacie zdjęcie psa lub kota klikając w zasłonięte kwadraciki, aż do momentu kiedy całe zdjęcie będzie odsłonięte. Podobnie jak w „pustej misce” sponsor zapłaci za klik.
  • Trochę na innej zasadzie działa www.karmimypsiaki.pl. Tu po zgromadzeniu 3 milionów kliknięć sponsor zapłaci za reklamę schroniskowych podopiecznych na 3 bilboardach. Powiecie, że to bardzo dużo, ale nie zapominajcie o sile Internetu!

No i ważna sprawa - automaty na stronach sponsorów pozwalają zliczyć jedno kliknięcie z jednego adresu IP na dobę. Dlatego dobrze jest odwiedzać te strony codziennie, np. podczas chwili przerwy na kawę :)

Oprócz stron pomocowych są też inne formy internetowego wsparcia zwierząt w potrzebie:

  • Zbiórki pieniędzy za pośrednictwem strony internetowej, na której opisana jest historia przysłowiowego Burka albo Mruczka. Często ta wirtualna pomoc to część dłuższego procesu np. po odebraniu zwierząt właścicielowi, w leczeniu, socjalizacji, podczas pobytu w hoteliku lub schronisku. Każdy z tych etapów łączy się z mniejszymi lub większymi kosztami. 
  • Fajną formą wsparcia finansowego jest crowdfunding - nie musicie angażować środków własnych, tylko trochę czasu. Możecie opisać sytuację w którymś ze schronisk lub konkretnego zwierzęcia w profilu na portalu crowdfundingowym na przykład www.siepomaga.pl lub www.zrzutka.pl. Potem rozpowszechniacie informacje o zbiórce w Internecie - siła Facebooka czy Twittera jest nie do przecenienia!
  • Pomocowe akcje organizowane są też cyklicznie przez producentów karmy. Odwiedzajcie ich strony i profile społecznościowe.

Nie zmarnujcie szansy, możecie pomagać codziennie. :)