KARNAWAŁ Z PAZUREM!

Karnawał to z pewnością czas wzmożonej aktywności rozrywkowej. Sporą popularnością cieszą się w dalszym ciągu bale przebierańców. A jeśli wybieramy się już na taką zabawę, to z pewnością trzeba pomyśleć o odpowiednim stroju. Zawsze można wskoczyć w kostium kota, a nawet i psa! Liczy się przecież dobra zabawa. Okazuje się, że w karnawale organizowane są również specjalne wystawy dla psów rasowych. Co, gdzie i jak? Specjalnie dla Was i Waszych czworonogów przygotowaliśmy mały karnawałowy przewodnik!

Źródło: shutterstock

Karnawałowy pokaz dla psów rasowych

Chcielibyście zobaczyć ponad 1000 rasowych czworonogów w jednym miejscu? Małe, duże, spokojne i te bardziej wyszczekane, na pewno różnorodne psiaki pojawią się już w najbliższą niedzielę na IV Karnawałowej Wystawie Psów Rasowych, która odbędzie się w jednej z hal Międzynarodowych Targów Gdańskich na Przymorzu.

Zastanawiacie się, czy Wasze psy mogłyby zaprezentować się na takiej wystawie? Jakie kryteria muszą spełniać? Oczywiście czworonóg musi być rasowy, absolutnie nie może zachowywać się agresywnie ani tchórzliwie. Przy indywidualnej ocenie psów sędzia bierze pod uwagę ich wady wrodzone, nabyte, fizyczne i psychiczne, a w efekcie może wystawić psu ocenę doskonałą, bardzo dobrą, dobrą, dostateczną, a także dyskwalifikującą. Nie bez znaczenia jest również budowa psiaka, zgryz, a także ogólna prezencja, wszak nasz podopieczny będzie musiał paradować na wybiegu i wodzić na pokuszenie!

Okazuje się, że przygotowanie psa na tego typu zawody wymaga olbrzymiego zaangażowania i poświęcenia. Codziennie bowiem trzeba odbywać kilkuminutowe treningi ze swoją czworonożną pociechą, a sama pielęgnacja przed pokazem konkursowym powinna trwać przynajmniej 3 godziny! Czyżby rasowe psiaki, przygotowując się do występu, konkurowały z największymi polskimi celebrytkami? Oczywiście wszystko zależy od rasy psa. No właśnie, a które czworonogi są najbardziej pożądane na takich karnawałowych wystawach?

Najczęściej wystawia się owczarki, pinczery, labradory, sznaucery, teriery, szpice, a także buldogi francuskie. Te właśnie pieski mają największe szanse, by wzbudzić zainteresowanie i sensację na zawodach. A mają przed kim robić furorę! Zwykle na tego typu karnawałowych imprezach pojawia się ponad dwudziestu sędziów. Konkurencja jest ogromna, wszak swoje wdzięki prezentuje ponad tysiąc kandydatów!

Podczas imprezy zwycięzcy zostaną wybrani w 10 finałowych konkurencjach, takich jak najlepsza para hodowlana, najpiękniejsze szczenię, weteran, pies myśliwski, użytkowy czy pies rasy polskiej. Organizatorzy zapowiadają, że dodatkową atrakcją z pewnością będą pokazy psich umiejętności, a także wybór najbardziej pomysłowej kreacji karnawałowej czworonoga i jego właściciela. Zapowiada się więc świetna karnawałowa zabawa!

Bądź kotem na balu karnawałowym!

Zastanawialiście się, dlaczego tak chętnie przebieramy się za kota na bale karnawałowe? Może chcemy być chociaż na kilka godzin niezależni, pragniemy chodzić własnymi drogami? Koty z pewnością są trudne do upilnowania i każdy z nas czasem ma ochotę wymknąć się spod tej kontroli życia. Mruczki z pewnością uwielbiają też dobrą zabawę, są słodkie i ujmujące, ale jeśli zachodzi taka potrzeba, potrafią pokazać ostre jak brzytwa pazurki. Tak samo jest z kobietami, może dlatego to właśnie one szaleją na karnawałowych balach w tego typu strojach! W sklepach internetowych bez problemu można znaleźć ciekawe i zaskakujące stroje w kocim stylu, zarówno dla pań, jak i dla panów, a także dla najmłodszych! Jeśli chcesz wzbudzić zainteresowanie i skupić na sobie uwagę innych, to z pewnością powinieneś przebrać się właśnie za kota!

Każdy mruczek ma bez wątpienia indywidualny charakter, więc i kostium powinien być dopasowany do odpowiednich cech poszczególnych imprezowiczów.

A dla tych, którzy jeszcze nie mają pomysłu na swój balowy strój, Muzeum Narodowe we Wrocławiu proponuje zajęcia pod hasłem „Koci karnawał”. Są to zajęcia z cyklu Muzealne kocie ścieżki. Jest takie miasto, gdzie koty bardzo szanowano i w czasie karnawału za koty się przebierano. Na ulicach można było spotkać kociego króla, kotkę w dworskiej sukni a nawet kocią cygankę - wróżkę.

Wrocławskie Muzeum Narodowe zaprasza na projektowanie kociego przebrania, a my wszystkim życzymy udanej – kociej zabawy karnawałowej z pazurem!