Josh Duhamel w nowej roli

Amerykański aktor Josh Duhamel zdecydował się na udział w serialu „Rescue Waggin': Tales from the Road”, który opowiada o losach bezdomnych czworonogów podróżujących tysiące kilometrów w poszukiwaniu nowych domów. Celem produkcji ma być uświadomienie widzom problemów z jakimi zmagają się porzucone i osamotnione psy. Twórcy serialu mają nadzieję, że ich praca przyczyni się do wzrostu zainteresowania adopcją bezdomnych zwierząt.

Josh Duhamel na planie serialu Josh Duhamel na planie serialu Źródło: Facebook

Serial składa się z ośmiu odcinków i gościnnie wystąpią w nim także inni bardzo znani amerykańscy celebryci: Kristen Bell i Bret Michaels, którzy od lat udzielają się w mediach wspierając bezbronne czworonogi. Towarzyszyć im będą wolontariusze z organizacji o nazwie PetSmart Charities. Dzięki prowadzonemu przez nich od dziesięciu lat programowi Rescue Waggin udało się znaleźć domy dla ponad siedemdziesięciu tysięcy czworonogów. Josh Duhamel zainteresował się tą ciekawą inicjatywą w zeszłym roku. Dzięki jego zaangażowaniu udało się zachęcić do udziału w projekcie znaną za oceanem firmę Dakotakid Media, która zadbała o techniczną stronę przedsięwzięcia.

Josh Duhamel na co dzień opiekuje się jamnikiem o imieniu Meatloaf. Jak wielokrotnie podkreślał w wywiadach, opieka nad czworonogiem odmieniła jego życie. W serialu będzie odwiedzał przepełnione schroniska i prezentował historie bezdomnych zwierząt, zachęcając do ich adopcji. Poszczególne odcinki można obejrzeć między innymi na stronie internetowej dostępnej pod adresem http://www.petsmartcharities.org/campaigns/rescue-waggin oraz w popularnym internetowym serwisie YouTube na kanale https://www.youtube.com/user/petsmartcharities/.

 

Źródło: Mother Nature Network, YouTube