Jakie warzywa może jeść pies? Urozmaicenie diety psa

Psia dieta powinna składać się przede wszystkim z karmy. To produkty przystosowane do biologicznych potrzeb zwierzaka – są zdrowe i pełnowartościowe, a zarazem smaczne. Warto jednak wiedzieć, jakie warzywa mogą zjeść psy w formie przekąsek.

Źródło: www.freepik.com

Czy psia dieta to tylko karma?

Organizm psa potrzebuje codziennej dawki składników odżywczych i mikroelementów, aby prawidłowo funkcjonować. Dostarcza je karma, czyli produkt składający się z mięsa, a także często owoców, warzyw i przypraw. Zależnie od wybranego produktu, pożywienie może przybrać charakter suchy bądź mokry. Dodatkowo od czasu do czasu możesz podawać swojemu czworonożnemu przyjacielowi przekąski. Takie przysmaki przydają się podczas zabawy oraz szkolenia pupila. Wiele osób zastanawia się, co będzie lepsza – karma sucha, czy mokra? W praktyce możesz wybrać dowolny rodzaj pożywienia. Staraj się sięgać po produkty naturalne, bez dodatku konserwantów i sztucznych barwników. A co z pożywieniem ze stołu? Zdecydowanej większości potraw pies musi unikać. Niestety pokarm bezpieczny dla ludzi zwykle nie jest dostosowany do układu pokarmowego Twojego pupila, a to może spowodować problemy żołądkowe u psa . Dlatego należy szczególnie uważać na podawane jedzenie, aby nie zaszkodzić zwierzakowi. 

Jakie warzywa może jeść pies?

Jeżeli opiekujesz się psem, z pewnością niejednokrotnie pupil „prosił” o jedzenie podczas spożywania posiłku w kuchni. Niestety, musisz bardzo uważnie podawać swojemu przyjacielowi jedzenie, aby mu po prostu nie zaszkodzić. Dlatego warto wiedzieć, jakie warzywa może jeść pies. To przede wszystkim marchewka, która przypada do gustu praktycznie wszystkim osobnikom. Jest zdrowa i bezpieczna dla pupili, dlatego idealnie sprawdza się w formie gryzaka. Możesz podawać ją od czasu do czasu między posiłkami, gdy widzisz, że pies chętnie skosztowałby Twojego obiadu. Warzywa bezpieczne dla psiego układu pokarmowego to również jabłka, buraki i bataty, podobnie jak dynia, i słodka papryka. Takie naturalne przekąski stanowią źródło witamin oraz minerałów, na dodatek doskonale smakują. Z pewnością wiele z nich przypadnie Twojemu pupilowi do gustu. Pamiętaj jednak, że głównym składnikiem diety powinna być karma – sucha lub mokra.

Czego nie podawać psu?

Lista produktów szkodliwych dla psów jest niestety długa. Pożywienie dla ludzi niestety bardzo często nie jest przystosowane do wrażliwych układów pokarmowych czworonożnych przyjaciół. Czego nie podawać psu? Kategorycznie unikaj czekolady, która zawiera składniki traktowane przez organizm psa jak toksyny. Unikaj również cebuli i czosnku, orzechów, winogron, rodzynek, a także awokado oraz pestek owoców. Warzywa i owoce, które są bezpieczne dla psów, podawaj co jakiś czas, najlepiej w formie przekąsek. To smakowity dodatek, ale nie powinien być głównym elementem diety. Nie zapominaj również, że podobnie jak ludzie, psy mogą mieć alergię na niektóre składniki. Bardzo często zwierzaki mają uczulenie na kurczaka – wówczas należy nie podawać pupilowi karmy, która została przygotowana z tego mięsa drobiowego. Alternatywą będzie wołowina i wieprzowina. Więcej informacji na ten temat dostępne są na stronie https://appet.pl/.