Jakie są najlepsze zabawki dla psów?

Kawałek sznurka? Piłeczka tenisowa? Czy może zwykły patyk? Zwykły, ale tylko dla Ciebie właścicielu psa! Dziś dowiecie się, jakie zabawki najbardziej lubią Wasi czworonożni przyjaciele.

Źródło: Shutterstock

Każdy pies jest inny i lubi odmienne formy aktywności. Ale tych 6 rodzajów zabawek z pewnością zapewni dobrą zabawę każdemu psiakowi:


  • Piszczałki

Zabawki wydające głos, piszczałki - dzięki ich odgłosom włochaty przyjaciel będzie chciał zwrócić na siebie Twoją uwagę. Możesz więc po dłuższym czasie żałować, że ją kupiłeś ;)   

Szczególnie, jeśli o 5.30 rano Twój kompan zechce się bawić w gryzienie plastikowego kurczaka :)


  • Hantelki

Często piszczące lub z dzwoneczkami, to gumowe kości w kształcie hantli. Sprawiają, że psiak wzmacnia swój zgryz i delikatnie masuje dziąsła. Z doświadczenia pamiętam, że to jedna z zabawek, którą najbardziej lubił mój Pies.


  • Piłeczki

Bardzo popularne i nigdy się nie nudzą! Wystarczy piłeczka tenisowa, ale mogą też być syntetyczne gumowe, kauczukowe i lateksowe. Uwaga przy psach z silnym uściskiem szczęki - przyda się więcej niż jedna, gdyż tenisowa może zostać po prostu rozgryziona.


  • Kongi

Gumowe zabawki, przypominające miniaturowe, afrykańskie bębenki, do których możesz wsadzić psie przysmaki. Radocha z wyjęcia z konga smakołyka - bezcenna! Kongi tworzone są z litej gumy (kauczuku, lateksu), więc nie ma obawy, że pies zabawkę zniszczy lub rozszarpie.


  • Szarpaki dla psów

Który pies nie lubi rywalizacji? Twój na pewno ją uwielbia! Chwytasz za jeden koniec szarpaka, a Twój ulubieniec trzyma drugi koniec w pysku. Przeciąganie liny? Tak, to dość podobne. Daj psiakowi poczucie, że wygrywa, a gwarantuję, że będziecie mieć świetną zabawę.


  • Ringo do rzucania

To zabawka dla aktywniejszych czworonogów. Grałeś w dzieciństwie w ringo? Rzucasz gumowym kółkiem w kierunku drugiej osoby, która je łapie. Dlaczego zamiast człowieka po drugiej stronie trawnika nie może być... Twój pupil? Tobie frajdę sprawi rzucanie, a jemu - aportowanie. Twój pies pokocha ringo!


Pamiętaj, że zabawa z psem ma nie tylko sprawić frajdę futrzastemu przyjacielowi, to również świetnie spędzony czas na świeżym powietrzu, dotlenienie się i aktywność fizyczna zbawienna dla naszej kondycji!

A Wasi milusińscy, czym najchętniej się bawią? Napiszcie w komentarzach!