Jakie rasy psów pasują do twojej osobowości? cz. II

“Wy nie wiecie, a ja wiem, jak rozmawiać trzeba z psem” pamiętacie tę piosenkę z Akademii Pana Kleksa? Dziś psi język to już nie taka tajemnica. Co więcej, możecie sprawdzić, z jaką rasą psa dogadacie się najlepiej, na podstawie Waszego typu osobowości!

Źródło: Shutterstock

Podpowiadamy więc, jak najlepiej dogadać się z psem, na podstawie typów osobowości według MBTI!

"E" jak ekstrawertyk. 

Osobowość: ESTPEkstrawertyk, Percepcjonista, Myśliciel, Obserwator

Beagle lubią dobrą zabawę, a czasem nawet zapominają, że zapędziły się za daleko! Spróbuj ignorować takiego psa, to będzie psocił. Są poszukiwaczami przygód, podobnie jak Ty.
Beagle 

Osobowość: ESFPEkstrawersja, Poznanie, Odczuwanie, Obserwacja 
Rasa: Corgi 

Kojarzy Ci się z kanapowcem? Nic bardziej mylnego. To typ rozrywkowy i ten uśmiech ma na pyszczku nie bez powodu. Też wolisz spotkania towarzyskie i przyjaciół od mitręgi w biurze? To dla Ciebie idealny kompan!
Corgi 

Osobowość: ENTJ - Ekstrawersja, Intuicja, Myślenie, Osądzanie
Rasa: Mastiff tybetański 

Ten molos-kolos jest jedyny w swoim rodzaju, pewny siebie i dumny. To pies dla przywódcy, osoby, która ma jasno wyznaczone cele. On również to lubi, dlatego będzie świetnym partnerem dla konsekwentnej i zdystansowanej osoby.
Mastiff tybetański 

Osobowość: ENFJ - Ekstrawertyk, Intuicyjny, Uczuciowiec, Sędzia

Rasa: golden retriver 

Ten pies naprawdę uwielbia ludzi, podobnie jak Ty. Jest wierny, oddany, wesoły i zachęcający do kontaktu z nim. Ty również potrafisz pociągać za sobą ujmującym charakterem i charyzmą.
Golden retriver

Osobowość: ENTP - Ekstrawertyk, Intuicyjny, Myśliciel, Obserwator
Rasa: buldog francuski

Uparciuch i przekora, zupełnie jak Ty. Ale na tyle uroczy, że wszystko zostaje mu wybaczone. To psy dla inteligentnych i niezależnych.
Buldog francuski

Osobowość: ENFP -  Ekstrawertyk, Intuicyjny, Uczuciowiec, Obserwator
Rasa: labrador

To pies wszystkich żywiołów i wszędzie odnajdzie się świetnie - pływając, wspinając się z Tobą po górach, czy ganiając po łące. Nie lubi nudy, więc nie myl lenistwa z odpoczynkiem.
Labrador

Osobowość: ESFJ - Ekstrawertyk, Percepcjonista, Uczuciowiec, Sędzia  
Rasa: Bichon frise, biszon 

Biszon - towarzyski pies do towarzystwa to prawdziwy miłośnik ludzi. Skory do zabawy, uwielbia budzić zainteresowanie innych. Tak jak Ty, bo przy Tobie ludzie po prostu czują się dobrze.
Bichon frise

Osobowość: ESTJ - Ekstrawertyk Percepcjonista Myśliciel Sędzia

Rasa: husky syberyjski

Ma sporo z wilczej natury, lubi dziką przyrodę, nie boi się zimna, ale też potrafi być dominujący. Potrzebuje więc partnera, który będzie umiał to okiełznać. Poważnego, rozsądnego, ale też ciekawego świata lidera.
Syberyjski husky 

 TU znajdziesz część I artykułu.