Jak żyją najbogatsze czworonogi?

Czworonogi należące do milionerów, podobnie jak ich opiekunowie, mają życie jak w bajce i każdego dnia pławią się w luksusie. Nic dziwnego, że powstały nawet firmy specjalizujące się w zaspokajaniu wyszukanych zachcianek rozpieszczonych zwierzaków.

Źródło: http://lapetitemaison.com/doghouses/

Trudno przypuszczać, że pies milionera zadowoli się zwykłą budą. Większość bogatych czworonogów mieszka w luksusowych miniaturowych pałacach. Produkcją takich miniaturowych superdomków zajmuje się firma Le Petite Maison. Za eleganckie mieszkanko trzeba zapłacić od dziesięciu do ponad dwudziestu tysięcy dolarów. Klienci mogą wybrać spośród kilkunastu propozycji i modeli reprezentujących różne style architektoniczne i opcje wyposażenia. Z pełną ofertą można zapoznać się na oficjalnej stronie internetowej firmy dostępnej pod adresem http://lapetitemaison.com/doghouses/. Oprócz luksusowych domków, w Stanach Zjednoczonych wśród bogatych właścicieli czworonogów sporą popularnością cieszą się specjalne kabiny prysznicowe przeznaczone do mycia psów. Są one dostępne w różnych rozmiarach, tak więc mogą z nich korzystać zarówno najmniejsze, jak i wyjątkowo duże czworonogi.

Nie tylko czworonogi podbijają serca bogatych Amerykanów. Niektórzy milionerzy gustują także w wyszukanych akwariach. Właściciel ośrodka wypoczynkowego TradeWinds Island na Florydzie zainstalował w swojej restauracji ogromne akwarium, którego nie powstydziłyby się największe ogrody zoologiczne na świecie. Za spełnienie tego marzenia, Guy Harvey musiał zapłacić ponad milion dolarów. Z kolei w stawie położonym w ogródku jednej z posiadłości w Los Angeles pływają niezwykle rzadkie rybki koi sprowadzone do Stanów Zjednoczonych bezpośrednio z Japonii. Niektóre kosztują nawet kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Swoją drogą ciekawe, jak ekscentryczny milioner zabezpiecza swoją niezwykle cenną kolekcję przed okolicznymi kotami?

 

Źródło: CNBC, PawNation