Jak wybrać najlepsze imię dla kota?

Imiona kotów mają zdecydowanie większe znaczenie dla opiekunów zwierząt niż samych mruczków. Niemniej warto zastanowić się, jakie kryteria brane są najczęściej pod uwagę przy wyborze określenia najlepiej pasującego do naszego ulubieńca.

Nie wszystkie koty reagują na swoje imię Nie wszystkie koty reagują na swoje imię Źródło: Shutterstock

Okazuje się, że spora grupa właścicieli mruczków kieruje się sentymentem i korzysta ze sprawdzonych już wcześniej imion kojarzących się z poprzednimi zwierzętami. Dodatkowo w krajach anglosaskich dodaje się jeszcze słowo Junior w odniesieniu do najmłodszego spośród nich. Trudno się temu dziwić, wszak koty zwykle pozostawiają po sobie niezapomniane wspomnienia.

 Nazwanie kolejnego mruczka imieniem poprzednika jest formą upamiętnienia czworonoga, który jest wciąż obecny w sercu swoich opiekunów. Jeśli ktoś adoptuje kota po raz pierwszy lub nie ma pomysłu na wyszukane imię, zazwyczaj korzysta z tych najpopularniejszych i najbardziej modnych. Oczywiście różnią się one od siebie w zależności od kraju i języka. Przykładowo we francuskojęzycznym regionie Kanady Quebecu, największą popularnością cieszą się obecnie takie imiona dla kotów jak: Minou, Grisou, Ti-Mine, Felix i Caramel. W Niemczech najwięcej mruczków nazywa się: Felix, Minka, Moritz, Charly i Tiger. Z kolei w Stanach Zjednoczonych używa się przede wszystkim takich imion jak: Max, Chloe, Bella, Oliver i Tiger.

Czasami zdarza się też, że właściciele kotów wymyślają dla swoich pupili bardzo nietypowe imiona czy przydomki. Najlepszym przykładem jest słynny Grumpy Cat, który tak naprawdę nazywa się Tardar Sauce czyli … sos tatarski. Zwykle źródłem takich wyszukanych imion są charakterystyczne elementy wyglądu fizycznego, takie jak na przykład kolor sierści czy cechy osobowości danego mruczka. Niestety im dłuższe i bardziej skomplikowane imię, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że nasz kot będzie na nie reagował. Niemniej możliwości są niemal nieograniczone, a kreatywność jak najbardziej pożądana. W przypadku braku inspiracji i pomysłów, radzimy skorzystać z naszego imiennika dostępnego na stronie http://www.zpazurem.pl/imiennik.

 

Źródło: Philly.com