Jak spędzić majówkę z psem?

Co zrobić z pupilem, gdy planujemy wyjechać na długi weekend majowy? Jak zorganizować wspólny bezpieczny i przyjemny wyjazd? To nie musi być trudne!

Psy w podróży Psy w podróży Źródło: Shutterstock

Upragniona majówka nadeszła! Niewielkie polskie miasteczka idealnie nadają się na wypoczynek z czworonogiem, można tu spędzać czas aktywnie, jak i leniwie, a nasze psy i tak nie będą się nudzić. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie hotele, pensjonaty czy domki campingowe są przyjazne psom. Dlatego nie zapominajmy o naszym czworonogu i podczas rezerwacji, koniecznie zapytajmy, czy możemy przyjechać z pupilem. Na wybór ofert nie można narzekać, coraz więcej ośrodków jest otwartych dla osób podróżujących ze zwierzętami.

Nie zapominaj o tym, że wyjazd dla psa też wiążę się ze stresem. Jeśli pupil cierpi na chorobę lokomocyjną, zadbaj o bezpieczną podróż. Nie zapominaj o ulubionej karmie, misce na wodę, kocu czy zabawkach. A jeśli planujesz urlop w lesie, zaopatrz się w spray przeciwko kleszczom.

Przed samym wyjazdem warto przygotować też listę z adresami najbliższych weterynarzy czy aptek - tak na wszelki wypadek. Koniecznie przygotuj też czip i adresówkę, które są dodatkową ochroną, gdyby przyjaciel się zgubił. Zaplanuj odpoczynek tak, aby twój pies mógł się cieszyć razem z tobą. Długi spacer czy wspólna kąpiel w jeziorze będą niezapomnianym przeżyciem!