Jak rozmawiać trzeba z psem

Różnimy się od siebie. Podejściem do świata, temperamentem, sposobem radzenia sobie z wyzwaniami, jakie niesie życie. Podobnie jest z psami – każdy z nich to odrębny mikrokosmos odruchów, myśli i uczuć. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć motywacje i zachowania swojego ukochanego czworonoga, skorzystaj z nowatorskiej aplikacji DOGNITION.

najlepsi przyjaciele najlepsi przyjaciele Źródło: Shutterstock

DOGNITION to rewolucyjne narzędzie, które pozwala zbadać i przedstawić w postaci raportu unikalny styl myślenia twojego psa. Ale jeśli podejrzewasz, że chodzi o oszacowanie poziomu IQ i ewentualny wpis do Mensy, to jesteś w błędzie. DOGNITION nie jest narzędziem wyłącznie dla psich bystrzaków. Twórcy aplikacji mieli na celu stworzenie serii testów odkrywających, które umiejętności (i w jakim stopniu) wykorzystuje pies poruszając się w świecie. Z których korzysta chętniej, a jakie nie są przez niego tak intensywnie eksploatowane. Mówiąc prościej – DOGNITION daje pełny obraz inteligencji psa: opisuje jego możliwości, zdolności i upodobania. Od czubka kudłatej głowy do ogona.

Jak to działa?

Pracujący nad aplikacją naukowcy wyodrębnili 9 stylów poznawania świata i przypisali im 9 typów psiej osobowości. Dzięki przygotowanym przez nich testom możesz dowiedzieć się, który typ reprezentuje twój czworonożny przyjaciel. Aby otrzymać raport dotyczący osobowości domowego pupila, należy wypełnić specjalny kwestionariusz oraz wprowadzić do systemu on-line wyniki testów. Brzmi skomplikowanie, ale chociaż testy oparte są na solidnych naukowych badaniach, mają formę zabaw, w których każdy pies będzie chętnie uczestniczył. Jedna zabawa trwa około 10 minut i pozwala spojrzeć z nowej perspektywy na kluczowe aspekty umysłu zwierzęcia – w jaki sposób rozumuje, jak wyciąga wnioski, jak zapamiętuje. Do przeprowadzenia testów wystarczają przedmioty codziennego użytku oraz (obowiązkowo!) ulubione psie przekąski. Będący analizą uzyskanych danych raport (tzw. profil psa) daje wyobrażenie o tym, w jaki sposób zwierzę porusza się w świecie. Poszczególne gry odnoszą się do różnych wskaźników (empatia, spryt, pamięć, komunikacja, myślenie), nie mierzą ich jednak na zasadzie „zdał/nie zdał”, ale uzyskane wyniki przypisują do jakiejś grupy w sposób opisowy.

I co dalej?

Poznanie typu osobowości twojego psa to dopiero początek. To punkt wyjścia do dalszej pracy ze zwierzęciem. Wykupując roczne członkostwo w DOGNITION uzyskasz m. in. dodatkowe porady treningowe (teraz już spersonalizowane, dostosowane do profilu twojego psa), wizualizacje wyników przeprowadzonych testów przedstawione w taki sposób, aby móc porównać uzyskane wyniki z wynikami innych psów oraz dostęp do kolejnych, umożliwiających badanie umiejętności czworonoga, gier.

Po co ta wiedza?

Wszystkie dobre relacje opierają się na zrozumieniu. Tak, jak próbujemy wczuć się w emocje drugiego człowieka, staramy się poznać punkt widzenia ukochanych czworonogów. DOGNITION przez proste gry i zabawy pomaga zrozumieć psa, a tym samym wzbogacić waszą relację. Raz zdobyte informacje to krok do przodu w waszej przyjaźni. To także solidna porcja wiedzy o potrzebach domowego pupila i wskazówki dotyczące maksymalnie dostosowanego do potrzeb zwierzęcia treningu, który pozwoli utrzymać jego ciało i umysł w formie przez długie lata.

 

z pazurem butik zpazurem.pl z pazurem
z pazurem z pazurem z pazurem z pazurem z pazurem
z pazurem