Jak przygotować się na przybycie kota?

Decyzja o zaadoptowaniu kota podjęta? Doskonale, bo to bardzo dobry pomysł! Wreszcie nadszedł ten wymarzony dzień – małe kocię przekracza próg Twojego domu. Pierwsze spotkanie z domownikami, nowe miejsce do spania, nowy kącik do bawienia, może być dla malucha bardzo trudne i dezorientujące, dlatego też należy otoczyć go opieką w tych pierwszych dniach pobytu w nowym miejscu. Należy poświęcić mu jak najwięcej czasu, aby zaaklimatyzował się w nowym otoczeniu, poznał wszystkich domowników oraz przyzwyczaił się do rytmu ich dnia codziennego.

Jak skompletować wyprawdkę dla malucha? Jak skompletować wyprawdkę dla malucha?

Kocięta są bardzo specyficznymi zwierzętami – uwielbiają chodzić swoimi ścieżkami, muszą dotknąć wszystkiego, co się porusza, mają pełno niespożytkowanej energii, ale również miewają swoje słynne humorki. Świeżo upieczony właściciel musi poznać zachowania kocięcia oraz wykształcić w nim nawyki, które ułatwią życie zarówno zwierzęciu, jak i pozostałym domownikom. Opiekun musi wydzielić i zaadoptować miejsce do spania, wyznaczyć miejsce do zabawy, jak również zadbać o odpowiednio dobraną karmę.

Właściciele kociąt stale przebywających w mieszkaniu, muszą zwrócić szczególną uwagę na zakup różnorodnych zabawek, miejsce do zabawy musi być dla niego atrakcyjne, aby rozładować jego energię. Równie dobrym sposobem na zapewnienie kocięciu rozrywki podczas naszej nieobecności jest towarzysz – drugi kot – nasz maluch zyskuje kompana do zabawy, podczas gdy my jesteśmy poza domem.