Jak pomagać psom w schroniskach robiąc zakupy?

Osoby wrażliwe na krzywdę zwierząt zwykły pomagać schroniskom i fundacjom bezpośrednio, wiele z nich jest jednak zainteresowanych dodatkową pomocą, realizowaną niejako "przy okazji" podejmowanych na co dzień działań. To dobry sposób na jeszcze większe wsparcie, z drugiej strony także - na zaangażowanie większej rzeszy ludzi i instytucji w zaangażowanie na rzecz konkretnych instytucji. Warto wykorzystać do tego celu sklepy internetowe z asortymentem dla zwierząt, w tym typowe sklepy zoologiczne. Kupując w nich, można realnie wpływać na działanie instytucji charytatywnych.

Źródło: unsplash.com

1. Sklep przekazuje karmę

2. Wyślij przesyłkę bezpośrednio

3. Pomocne aplikacje

Jakie są możliwości pomagania? Różnorodne. Pomagać można zarówno bezpośrednio, z własnych środków, jak i wybierając sklepy, które bezpośrednio przekazują środki lub wsparcie rzeczowe organizacjom.

Sklep przekazuje karmę

Jedną z możliwości jest przekazanie karmy dla schronisk bezpośrednio przez sklepy zaangażowane w działalność charytatywną. Przykładem takiego dobrego adresu jest Hubun. Każde zamówienie o konkretnej wartości minimalnej oznacza karmę przekazaną bezpośrednio na rzecz schronisk. To najprostsza forma. Inne sklepy praktykują także gromadzenie punktów z możliwością ich późniejszego "wydania" na wskazane miejsce opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Decydować może o tym samodzielnie klient lub sklep zaangażowany we współpracę z konkretnym miejscem. Zbierane punkty transferowane są na namacalną pomoc rzeczową zwykle po upływie konkretnego czasu, na przykład miesiąca lub kwartału, albo po uzbierania konkretnej ilości sumarycznie.

Co jest ważne w takiej pomocy? Zwykle zakres pomocy ustalany jest bezpośrednio z obdarowywanym. Schroniska potrzebują karmy pełnowartościowej, nie marketowej, często dostosowanej do potrzeb zwierząt chorych, starszych i z różnego rodzaju dolegliwościami. Można mieć także pewność, że wsparcie trafia od razu pod właściwy adres. Jedzenie i przysmaki wysokiej jakości, z dobrym składem, sprawiają, że znaczenie łatwiej czworonożnym podopiecznym dojść do siebie po nierzadko bardzo trudnych życiowych doświadczeniach.

Wyślij przesyłkę bezpośrednio

W przypadku, gdy znasz potrzeby danej fundacji lub schroniska albo odpowiadasz na apel o wsparcie dla konkretnego zwierzaka, masz możliwość wysłania paczki samodzielnie. Wystarczy przy adresowaniu przesyłki zaznaczyć opcję, aby przesyłka została dostarczona na inny adres niż adres zleceniodawcy i podać dane organizacji, którą chcesz wesprzeć. W praktyce możliwości są bardzo szerokie: zdecydować się można na zakup karmy suchej lub mokrej, akcesoriów pielęgnacyjnych, przysmaków czy zabawek. Bardzo często, zwłaszcza w przypadku zwierząt z interwencji, taka organizacja jest w stanie wskazać konkretne rodzaje karm, które posłużą czworonogowi najlepiej. To ważne, gdy potrzebne jest jedzenie dla psów i kotów starszych, z problemami trawiennymi czy nerkami, z chorobami żołądkowymi lub skórnymi.

Pomocne aplikacje

Trzeci sposób realnej pomocy schroniskom i organizacjom prozwierzęcym to różnego rodzaju strony internetowe, aplikacje i wtyczki. Niektóre z nich wymagają instalacji w przeglądarce internetowej. W przypadku innych wystarczy zalogować się z poziomu interfejsu, a następnie odszukać na specjalnej liście symbol schroniska lub organizacji, którą chce się wesprzeć. Z tego poziomu przejść można bezpośrednio do sklepu internetowego, w którym dokonany ma być zakup. Następnie od wartości sprawunków obliczany jest procent lub konkretna kwota, która trafia jako wsparcie na konto danej organizacji.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym Hubun.pl