Jak mądrze i modnie ubrać psa?

Spór o to, czy ubierać psa, czy nie trwa już od bardzo dawna. W kwestii tej, tak wielu jest zwolenników, jak i przeciwników. Tu nie będziemy rozstrzygać tego sporu. Prawda jest bowiem taka, że niezależnie od opinii właściciela dotyczącej strojenia swojego czworonoga zdarzają się sytuacje, w których kupno ubrania dla psa jest koniecznością. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że niektóre pieski marzną jesienią czy zimą i jeśli nie chcemy, by pies trząsł się z zimna podczas spaceru, to konieczne jest zakupienie psiej odzieży.  

Źródło: Maxi Zoo

Czym się kierować w wyborze ubrania dla psa?

Materiał

Najistotniejsza jest tu oczywiście wygoda naszego czworonoga. Bardzo ważne, by tkanina z której wykonano ubranko była przyjemna w dotyku, elastyczna i nieograniczająca ruchu.  Kolejnym elementem wartym rozważenia jest właściwy zapach ubranka dla psa. Tkanina, z której je wykonano nie powinna wydawać drażniącego psi nos aromatu. Z tej to przyczyny odrzucić należy wszystkie modele wykonane z naturalnego zamszu, czy skóry - może to być bowiem wyjątkowo nieprzyjemne dla pieska. Dobrze dobrany materiał nie będzie irytować pieska, nawet przy mocno zabudowanych ubrankach. Świetnym tego przykładem są oryginalne body dla psów, które dodatkowo rewelacyjnie minimalizują ilość rozrzuconej po mieszkaniu czy domu sierści.

Krój
Bardzo ważny jest również odpowiedni dobór kroju. Nie może on w żaden sposób krępować psich ruchów. Z tego też względu lepiej unikać jest marszczeń czy asymetrii w kroju. Dzięki temu nasz czworonóg będzie mógł poruszać się swobodnie, nawet podczas najdłuższych spacerów i najdzikszych harcy.

Dobór ubranka do pory roku
Bardzo ważne jest też, by dostosować strój do warunków atmosferycznych dominujących w danej porze roku. Dobrze dobrane sprawi, że nawet w chłodne dni i podczas niesprzyjającej pogody spacer będzie udany, bo pies nie zmoknie, nie będzie mu zimno i jednocześnie porządnie się wybiega. Warto zatem zainwestować w solidne jesienno-zimowe ubranko dla psa, by zapewnić mu pełen komfort i swobodę ruchów. Odpowiedni dobór ubrania to gwarancja, że zimą piesek nie zmarznie, jesienią nie zmoknie, a wiosną i latem nie będzie mu gorąco.

Styl
Oczywiście, fason i wygląd ubranka to drugorzędna kwestia, niemniej jednak często jest ona bardzo ważna dla psich właścicieli. Nic w tym dziwnego, każdy dobry właściciel dla o swojego pieska i chce, żeby ładnie wyglądał.

Co warto wybrać?
Przede wszystkim podkreślić należy, że psia moda wiernie podąża za trendami ich właścicieli, a co za tym idzie, równie szybko się zmienia. Warto zatem zainwestować w to, co modne jest zawsze, tak jak angielska krata czy dżins. Dobrze rozważyć trzeba też zakup ubrań w modnym w danym sezonie kolory. Na przykład biel, czy brudny róż - to bardzo niepraktyczne rozwiązania, bo szybko się brudzą. Lepiej postawić na nieśmiertelną czerń lub czerwień. Wybór odpowiedniego ubranka dla psa to poważna i trudna sprawa. Warto przemyśleć zakup, który, jeśli źle dobrany może niemało kosztować i jednocześnie nie spodobać się naszemu psu, a przecież to jego komfort jest tu najistotniejszy.