Jak dbać o skórę psa i kota?

Skóra i sierść mówią całą prawdę o stanie zdrowia naszych zwierząt – jeśli są lśniące i gładkie, oznacza to, że cały organizm jest w dobrej formie. Jednak czy wiemy, jak o nie odpowiednio zadbać? A co robić, jeśli nasz czworonożny przyjaciel ciągle się drapie, a na jego skórze widać pewne niedoskonałości?

Źródło: rys. Alyona Shpakova

Współczesny świat zdecydowanie różni się od tego sprzed kilkuset czy nawet kilkudziesięciu lat. I choć wydawałoby się, że nasi czworonożni przyjaciele nie są skazani na codzienną gonitwę i stres związany z pracą, i na ich – szczególnie w wielkim mieście - oddziałuje zanieczyszczenie powietrza, promieniowanie czy alergeny.

Sami po sobie doskonale wiemy, że intensywne życie ma swoją cenę – są nią często problemy z cerą. Okazuje się, że nie omijają one także psów i kotów. Coraz więcej właścicieli czworonogów skarży się na ich problemy ze skórą.

Schorzenia wątroby, zapalenie trzustki, zaburzenia hormonalne, predyspozycje genetyczne i codzienny stres odbijają się na zdrowiu psów i kotów, a często w pierwszej kolejności właśnie na ich skórze.

Jeśli zauważamy, że z włosami lub skórą naszego pupila dzieje się coś niedobrego, koniecznie odwiedźmy weterynarza, który zdiagnozuje problem i wyznaczy kierunki dalszego leczenia i profilaktyki. Sami także zadbajmy o to, by nasz pupil szybko wrócił do sił i zdrowia.

Aby uniknąć dalszych kłopotów ze skórą zwierząt, warto regularnie podawać im suplementy jak na przykład  Gammolen, preparat zawierający wielonasycone kwasy tłuszczowe (NNKT). Jego działanie wykorzystuje idealne proporcje olejów roślinnych, omega 6 i omega 3, dobrane tak, by uzyskać jak najlepszy efekt w szybkim czasie.

Proporcje te ustalono zgodnie z wynikami badań, które potwierdzają, że w profilaktyce chorób skóry i okrywy włosowej istotne znaczenie ma nie tylko sama suplementacja, ale i odpowiednia proporcja stosowanych kwasów tłuszczowych.

Nienasycone kwasy tłuszczowe są nie tylko gwarancją świetnej kondycji skóry i sierści u naszych podopiecznych, ale są też niezbędnymi składnikami potrzebnymi do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu zwierzęcia.

Gammolen jest dostępny w dobrych sklepach zoologicznych, w wybranych gabinetach weterynaryjnych oraz w sklepach internetowych. Preparat produkowany jest przez rodzinną, niewielką, ale za to prężnie działającą firmę Tymofarm, która specjalizuje się nie tylko w chorobach skóry zwierząt, ale także i ludzi. Wszystkie produkty objęte są ciągłą i szczegółową kontrolą jakości. Na każdym etapie produkcji Tymofarm przestrzega rygorystycznych wymogów systemu  jakości i bezpieczeństwa. Każdy składnik jest starannie wybierany, by zapewnić szczególne korzyści odżywcze i zdrowie.

Właściciele  zwierząt nie powinni zapominać także o regularnej pielęgnacji, poprzez szczotkowanie swoich milusińskich, szczególnie w okresach zmiany okrywy włosowej. Warto zrezygnować także z długich kąpieli –  mogą one doprowadzić  do przesuszenia skóry. Odpowiednia pielęgnacja sierści i regularna suplementacja preparatami bogatymi w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe to podstawa zdrowia i dobrego wyglądu pupila.