Internauci ufundowali dary schroniskom z Mazowsza

Karma, zabawki, legowiska, środki do pielęgnacji i inne potrzebne przedmioty o łącznej wartości ponad 36,5 tys. zł – to dary, które do tej pory trafiły do pięciu schronisk z Warszawy i okolic uczestniczących w charytatywnej akcji dlaSchroniska.pl. Inicjatywa cały czas trwa, a bezdomnym zwierzakom można dzięki niej nadal pomagać szybko i wygodnie, bo przez internet. By wesprzeć wybranego psa czy kota wystarczy już kilka złotych.

Źródło: dlaschroniska.pl

W akcji dlaSchroniska.pl udział bierze już 21 schronisk z całej Polski, w tym pięć placówek z Warszawy i okolic. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Na Paluchu”, Azyl pod Psim Aniołem, a także schroniska w Celestynowie, Korabiewicach oraz Nowym Dworze Mazowieckim dołączyły do tej inicjatywy w październiku 2014 r. Od tego czasu internauci za pośrednictwem www.dlaSchroniska.pl kupili dla ich podopiecznych podarunki o łącznej wartości ponad 36,5 tys. zł. – Co miesiąc zwierzęta z naszego schroniska dzięki wsparciu osób, którym ich los nie jest obojętny, otrzymują paczki wypełnione karmą, przysmakami i zabawkami. Dostajemy też legowiska, obroże, smycze i wiele innych przydatnych produktów. To dla nas ogromna pomoc, bo choć bardzo byśmy chcieli, nie na wszystkie niezbędne zakupy starcza nam środków – mówi Agnieszka Kowalik-Trzaskoma ze schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim.

Każda uczestnicząca w akcji placówka przygotowuje zdjęcia i opisy przebywających w niej zwierząt, a także listy aktualnie potrzebnych im przedmiotów, które są następnie umieszczane na platformie www.dlaSchroniska.pl. Dzięki temu internauci mają pewność, że kupują rzeczy, które się przydadzą. Na stronie można również na bieżąco sprawdzać, co dany zwierzak już otrzymał, a czego jeszcze mu brakuje. Na takie charytatywne zakupy nie trzeba przeznaczać dużych kwot, bo ufundować możemy na przykład kosztującą kilka złotych zabawkę czy kilogram dobrej jakości karmy za niecałe 13 zł. Pracownicy schronisk podkreślają, że liczy się każdy, nawet najmniejszy gest.

Efektem akcji są nie tylko otrzymywane dary, ale też adopcje. – Wielu internautów najpierw pomagało wybranemu zwierzakowi, kupując mu potrzebne przedmioty na www.dlaSchroniska.pl. Te osoby regularnie wracały na stronę, dopytywały, co słychać u ulubionego pupila, a z czasem decydowały się na to, by przyjąć go pod swój dach – mówi Natalia Mielcarek, jedna z pomysłodawczyń tego projektu. W ten sposób nowe domy znalazło już prawie 250 psów i kotów.

Do inicjatywy dlaSchroniska.pl cały czas przyłączają się kolejne schroniska, które wspiera coraz więcej internautów. Do pomagania zachęcają również znani artyści i blogerzy, między innymi aktorki Marta Wierzbicka i Barbara Kurdej-Szatan oraz muzyk Łukasz Zagrobelny.