Innowacyjne gadżety dla czworonogów

Podczas targów Consumer Electronics Show w Las Vegas zaprezentowano ciekawe urządzenia przeznaczone dla opiekunów czworonogów. Większość gadżetów nie tylko ułatwia codzienne życie zwierzakom i ich właścicielom, ale również zwiększa bezpieczeństwo psów i kotów.  

Źródło: Popsci.com, Motorla

Przykładem jest gadżet o nazwie Tagg GPS Plus, który jest udoskonalaną wersją doskonale znanej i niezwykle popularnej za oceanem elektronicznej obroży zakładanej na szyję czworonoga. Urządzenie wykorzystuje technologię GPS i umożliwia śledzenie zwierzaka na obszarze całej Ameryki Północnej. Dodatkowo gadżet został wyposażony w czujnik temperatury, który informuje o niebezpieczeństwie związanym z nadmiernym wychłodzeniem lub przegrzaniem psa. Inną zaletą obroży jest wydłużony o 20% czas pracy baterii. Z dokładną specyfikacją techniczną urządzenia można zapoznać się na oficjalnej stronie internetowej producenta dostępnej pod adresem http://www.pettracker.com. Ciekawym rozwiązaniem jest również obroża Scout 500, którą wyposażono w kamerę GoPro. Dzięki niej można spojrzeć na świat z perspektywy czworonoga. Ponadto gadżet wykrywa szczekanie psa, co pozwala sprawdzić, kiedy pies znajduje się w stresującej sytuacji.

Na targach CES zaprezentowano również gadżet przeznaczony do karmienia zwierząt domowych – Petnet. Za pomocą tego urządzenia można zaprogramować pory karmienia. To pozwala zadbać o odpowiednie odżywianie zwierzaka i zapobiegać nadwadze oraz otyłości. Innym interesującym gadżetem jest Petcube, który umożliwia obserwowanie i monitorowanie zachowania psa lub kota. Dodatkowo za pomocą urządzenia można zdalnie bawić się z czworonogiem i komunikować się z nim, nawet jeśli przebywamy w pracy czy na wakacjach.

 

Źródło: Popsci.com, Motorla