Koniec akcji IKEA Katowice dla bezdomnych zwierząt

Pod koniec września zakończyła się akcja POKOCHAJ! zorganizowana przez IKEA Katowice, której głównym celem było promowanie adopcji bezdomnych zwierząt. W sklepie IKEA w Katowicach stanęły naturalnych rozmiarów wydruki psów i kotów – podopiecznych Fundacji Przystanek Schronisko, z Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. O każdym zwierzaku do adopcji można było przeczytać na stronie akcji www.pokochaj.org.

Źródło: Enterakcja

Domy znalazło 12 psów i 3 koty, które dostały szansę na nowe życie w śląskich domach. Film projektu POKOCHAJ! obejrzało ponad 5 000 osób, a strona akcji zanotowała niemal 14 000 odsłon.

Zbiórki karmy i środków finansowych są bardzo ważne, ale kochającego domu nie można kupić. Dlatego akcje promujące adopcję są tak istotne.” mówi Iwona Cięciwa z Fundacji Przystanek Schronisko.

Jednym z celów akcji POKOCHAJ! było uświadomienie osobom, które jeszcze nie mają zwierzaków, że niemal każdy dom jest potencjalnym domem adopcyjnym. Nawet osobom zapracowanym, podróżującym, czy starszym, doświadczony pracownik schroniska lub fundacji dobierze takiego zwierzaka, aby on i właściciel byli ze sobą szczęśliwi.”

„Klienci IKEA Katowice byli zaskoczeni widząc w naszych aranżacjach zwierzaki. Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem i zainteresowaniem losem bezdomnych zwierzaków z Katowic” - mówi Agnieszka Chwastek - koordynator ds. zrównoważonego rozwoju IKEA. „Z Fundacją Przystanek Schronisko współpracujemy promując adopcję już dwa lata. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu IKEA Katowice uda nam się uszczęśliwić jeszcze wiele zwierzaków.” – dodaje Agnieszka Chwastek.

Inspiracją dla projektu była inicjatywa HOME FOR HOPE, która do tej pory odbyła się w sklepach IKEA w Singapurze i amerykańskim Tempe w stanie Arizona. W Singapurze dom znalazło 6 psów.