Idealny odkurzacz do psiej sierści. TEST!

Z czym kojarzą Wam się domowe uroczystości, organizacja świąt, urodzin? Oprócz obżarstwa, słodkości, niezliczonych kaw, politycznych sporów, zabawnych historii, wspomnień…? Zanim wygodnie usiądziemy przy stole aby wspólnie z przyjaciółmi i rodziną rozkoszować się biesiadą, czeka nas czynność bardzo przyziemna… sprzątanie. Sprzątanie mieszkania z całą pewnością nie należy do największych życiowych przyjemności, zwłaszcza gdy owo mieszkanie dzielisz z czworonożnymi, które absolutnie wszędzie gubią sierść. Odkurzacz, ścierki, wiadro z wodą, wymiana wody, obsługa mopa, wykręcania, suszenie i tak w kółko to mój „chleb powszedni”.  Ci, którzy mają zwierzęta doskonale wiedzą o czym mówię, sprzątać trzeba właściwie non stop a krótka sierść  nie jest lepsza od długiej, bo skutecznie i na długo wbija się w materiał, z którego niełatwo ją usunąć.

Źródło: Redakcja

Wspólnymi siłami (to znaczy ja i moich 6 psów) szukamy więc ulepszeń dla tej codziennej czynności i na naszej drodze stanął produkt odkurzacz AQUA+ PET&FAMILY firmy THOMAS dedykowany taki rodzinom jak my, który błyskawicznie postanowiliśmy przetestować a frajdą i uwagami z tego testu podzielić się z Wami.

Źródło: Redakcja

PIERWSZE WRAŻENIE
Trzeba przyznać, że odkurzacz AQUA+ PET&FAMILY prezentuje się bardzo stylowo. Przyjemne dla oka połączenie kolorów wzbogaci niejedno wymagające wnętrze. Wrażenie robi też ilość akcesoriów i końcówek dostępnych w ofercie, takich jak:

•    Przełączalna szczotka do zbierania sierści i włosów z dywanów i podłóg
•    Turboszczotka
•    Szczotka do usuwania sierści zwierząt z tapicerki, o dł. 190 mm
•    Ssawka szczelinowa o długości 360 mm
•    Ssawka do prania dywanów
•    Ssawka do prania tapicerki
•    Płyn ProTex do prania dywanów i tapicerki 250 ml
 
Odkurzacz wyposażony jest w system natrysku pod ciśnieniem do czyszczenia na mokro.

Źródło: Redakcja

 

ZACZYNAMY. ODKURZANIE PSICH LEGOWISK i CHODNICZKÓW
Dosyć ważne (jak dla mnie) kryterium, czyli waga, niestety nie do końca spełniło moje oczekiwania. Odkurzacz jest dosyć ciężki choć wymiarowo bardzo poręczny. Na pierwszy ogień poszły legowiska i chodniczki mojej watahy, odkurzane na sucho. Wbrew przekonaniu większości krótka sierść jest dużo trudniejsza w usuwaniu niż długa, ponieważ wbija się w materiał. Jak widać na załączonych obrazkach odkurzacz świetnie sobie z nimi poradził. Spójrzcie na wykładzinę z bliska. Włosów nie ma. Odkurzając miałam wrażenie jakby zabrudzenia i sierść były w błyskawicznym tempie wysysane.

Źródło: Redakcja

Źródło: Redakcja

SAMOCHÓD
Samochód, to kolejne miejsce, w którym psia sierść uwielbia zalegać tygodniami. Do wszystkiego dochodzi jeszcze fakt, że siedzenia samochodowe nie są zbyt wygodne do odkurzania, prawda? Obawiałam się, że tak będzie również w tym przypadku, muszę przyznać, że moje zaskoczenie było ogromne :) Co powiecie na to? Wąska końcówka AQUA+ sprytnie poradziła sobie z sierścią już za pierwszym pociągnięciem.

Źródło: Redakcja

Źródło: Redakcja
Źródło: Redakcja
                                            
PODŁOGA

Podłoga to dopiero wyzwanie, na jej powierzchni uwielbiają gromadzić się kurz i sierść unoszące się podczas odkurzania. Wystarczy niedokładnie posprzątane legowisko, kanapa a wiedz, że wystarczy otworzyć okno i już wszystko jest na podłodze. Im jaśniejsza podłoga, tym gorzej, chociaż jak w Twoim domu mieszka czworonogi blondyn to i mahoń nic nie zatuszuje. W naszym przypadku okazało się, że funkcja myjąca w odkurzaczu, to prawdziwe szczęście. Żadnych wiader, ścierek, mopów a do tego szybko i idealnie zbiera najmniejsze włoski. Wystarczy odkurzacz, woda i odpowiednia ssawka. Absolutnie wspaniała sprawa.

Tak wygląda podłoga przed czyszczeniem odkurzaczem Aqua+ PET&FAMILY:

Źródło: Redakcja

Ta sama podłoga po umyciu odkurzaczem Aqua+ PET&FAMILY. Widzicie ten połysk?

Źródło: Redakcja
CZYSZCZENIE ODKURZACZA
Jeżeli zastanawiacie się ile brudu jest w naszych domach, spójrzcie na filtr. Po przeprowadzonej próbie wyglądał jak na załączonym zdjęciu. Straszne??! Frustruje nas smog na zewnątrz, ale w domach nasze płuca też nie mają łatwo;) Za mycie samego odkurzacza daję ogromny + . Nie ma problemu z wyjęciem filtra i ponownym umieszczeniem na swoim miejscu. Na + przemawia fakt, że umycie go pod bieżącą wodą nie  sprawia większych trudności, choć osoby wrażliwe na takie widoki mogą nie czuć się zbyt komfortowo.

Źródło: Redakcja
 

Źródło: Redakcja

FILTR WODNY. TAK czy NIE?
Jeśli wśród mieszkańców domu jest alergik – będzie wdzięczny za zakup odkurzacza z wodnym filtrem. Woda pochłania bowiem o wiele więcej roztoczy, kurzu czy pyłków, niż odkurzacze workowe. Dodatkowo, większość wodnych odkurzaczy ma jeszcze filtr wylotowy . Ten rozprawia się z tym, co przez wodną zaporę jednak się przedarło, czyli drobnymi cząsteczkami kurzu, bakteriami, zarodnikami grzybami, roztoczami czy pyłkami kwiatowymi. Alergicy docenią też fakt, że po oczyszczeniu mieszkania takim odkurzaczem, czuć wręcz wytwarzający się miły mikroklimat. To zasługa cząsteczek wody z odkurzacza AQUA+, który może działać niczym nawilżacz powietrza. Wodę można nasączyć również wybranymi zapachami, przez co w powietrzu czuć będzie świeżość i czystość. Właśnie dlatego odpowiedź brzmi TAK.

Oprócz filtra wodnego, w odkurzaczu jest standardowy worek, który idealnie sprawdza się do starannego odkurzania. Osobiście jednak uważam, że filtr wodny to coś co wyróżnia odkurzacz AQUA+ od innych na rynku i sprawia, że odkurzanie jest przyjemniejsze, kurz w całości i natychmiast zostaje zassany do środka  i mam wrażenie, że powietrze w domu jest świeższe.

Źródło: Redakcja

PODSUMOWANIE

Źródło: Redakcja
Dla kogo? Do czego? Odpowiadam:
Odkurzacz AQUA+ firmy THOMAS, jest fajnym gadżetem i w 100% może zastąpić nam tradycyjny odkurzacz oraz mopa z wiaderkiem. Odkurzacz AQUA+ ma kompaktowe rozmiary i atrakcyjny wygląd, choć jego waga pozostawia sporo do życzenia. Jest zwrotny dzięki temu może służyć jako podręczny odkurzacz do natychmiastowej reakcji.
Sierść pozostawiona po zwierzętach nie jest dla niego wyzwaniem nie do pokonania. Jest łatwy w obsłudze, nieskomplikowany w czyszczeniu, skuteczny w działaniu i OSZCZĘDZA NASZ CZAS! Biorąc pod uwagę wszystkie plusy i minusy, z czystym sumieniem mogę polecić odkurzacz AQUA+ alergikom, posiadaczom domowego zwierzyńca i fanom sterylnej czystości, słowem WSZYSTKIM :)

 

Odkurzacz AQUA+ PET&FAMILY do nabycia w sklepie MEDIAEXPERT.

z pazurem butik zpazurem.pl z pazurem
z pazurem z pazurem z pazurem z pazurem z pazurem
z pazurem