Hotel miłości dla psów powstał w Brazylii

Wielu osobom hotele miłości kojarzą się głównie z krajami azjatyckimi, zwłaszcza Japonią, gdzie ze względu na brak odpowiednio dużych mieszkań trudno o prywatność w sytuacjach intymnych. Tymczasem podobny obiekt, ale dla psów, a nie ich właścicieli został otwarty pod koniec ubiegłego roku w jednym z największych miast Brazylii Belo Horizonte.

Brazylijskie psy też chcą uchodzić za modne i seksowne Brazylijskie psy też chcą uchodzić za modne i seksowne Źródło: iStock

Pokoje dla psów, które zamierzają oddawać się miłosnym uniesieniom są tylko częścią dużego kompleksu o nazwie Animalle Mundo Pet, który zajmuje kilka pięter nowoczesnego wieżowca zlokalizowanego w prestiżowej dzielnicy Gutierrez położonej w sercu stolicy stanu Minas Gerais. Można znaleźć w nim między innymi profesjonalną klinikę weterynaryjną, gabinet medycyny estetycznej i urody przeznaczony dla czworonogów, w tym salon spa dla psów, hotel i kawiarnię dla zwierząt oraz duży sklep z żywnością, zabawkami, klatkami i różnymi gadżetami nie tylko dla czworonogów.

Dodatkowo w kilku salach konferencyjnych prowadzone są prelekcje na tematy związane z opieką nad czworonogami, ptakami, gryzoniami i rybkami. Od niedawna właściciele psów mogą zabrać je nawet na specjalne sesje jogi. Ponadto w Animalle Mundo Pet regularnie organizowane są wystawy psów i kotów oraz różne imprezy promujące wiedzę o najpopularniejszych zwierzętach.

Przemiany społeczno-gospodarcze, które miały miejsce w ciągu ostatnich kilkunastu lat w Brazylii spowodowały w tym kraju wzrost popytu na usługi uznawane dotychczas za nietypowe i luksusowe. Podobnie jak w większości społeczeństw zachodnich, także w najbardziej zaludnionym państwie Ameryki Południowej wskaźnik przyrostu naturalnego w ostatnich latach znacznie się obniżył, a jednocześnie wzrosła średnia długość życia. Dodatkowo coraz więcej Brazylijczyków decyduje się na zakup psa lub kota. Obecnie na terenie kraju żyje ponad 36 milionów psów, a około 20 milionów z nich to psy zaliczane do małych. Szacuje się, że sklepy zoologiczne w Brazylii przynoszą co roku swoim właścicielom dochody w wysokości sześciu miliardów dolarów.

Pokoje w hotelu miłości dla psów są najczęściej wynajmowane przez osoby, które posiadają cenione rasy czworonogów i umawiają się z innymi właścicielami utytułowanych psów z rodowodem. Zwykle ich opiekunowie najpierw udają się ze swoimi pupilami do salonu urody, a dopiero później decydują się na odwiedziny w hotelowym pokoju.

 

Źródło: New York Times, Animalle Mundo Pet