Hilary Duff i jej ukochany buldog

Hilary Duff to słynna amerykańska aktorka i piosenkarka, która może pochwalić się licznym gronem fanów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że jej życiem interesują się również dziennikarze oraz ... paparazzi. W efekcie w prasie regularnie pojawiają się fotki dokumentujące prywatne życie celebrytki. Pod koniec stycznia w wielu amerykańskich czasopismach i portalach można było zobaczyć zdjęcia przedstawiające Hilary Duff, która nosi na rękach swojego psa rasy francuski buldog.

Źródło: hillaryduff.com

Źródło: dailymail.co.uk
 Artystka znana jest z zamiłowania do zwierząt. Na co dzień opiekuje się psem rasy buldog francuski, który nosi imię Beau. Wcześniej Hilary Duff była właścicielką innego czworonoga o imieniu Lola, który pojawił się nawet w niezwykle popularnej grze The Sims 2 – Zwierzaki. Niestety reprezentująca rasę chihuahua Lola odeszła latem 2013 roku po ciężkiej chorobie. Hilary była bardzo przygnębiona po śmierci Loli, ale w końcu udało się jej znaleźć siłę i motywację do opieki nad nowym czworonogiem. Tym razem jej wybór padł na buldoga francuskiego, czyli rasy, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność wśród celebrytów. Właścicielami buldogów francuskich są między innymi: Ashlee Simpson, Reese Witherspoon, Hugh Jackman i Lady Gaga.

Przodkowie buldogów francuskich wywodzą się ze

starożytnej Grecji. W czasach nowożytnych czworonogi tej rasy przeżyły prawdziwe odrodzenie i zyskały bardzo dużą popularność w okresie rewolucji przemysłowej we Francji. Początkowo zamieszkiwały głównie w Normandii u boku brytyjskich emigrantów poszukujących zatrudnienia nad Sekwaną. Z czasem rozprzestrzeniły się na teren całej Francji, a następnie Europy. Z kolei w 1896 roku po raz pierwszy pojawiły się na prestiżowej wystawie psów rasowych zorganizowanej przez Westminster Kennel Club.

 

Źródło: JustJared.com