Gwiazdka dla bezdomniaka! Pomóżmy!

Do bezdomnych czworonogów trafiły z okazji Mikołajek dary ufundowane przez internautów poprzez www.dlaSchroniska.pl. Są wśród nich pierwsze upominki zebrane dzięki tej charytatywnej platformie w ramach trzeciej już edycji ogólnopolskiej akcji „Gwiazdka dla bezdomniaka”. Internetowa zbiórka karmy nadal trwa, więc każdy z nas może podarować świąteczny prezent bezdomnym zwierzakom z kilkudziesięciu placówek z całej Polski, bez wychodzenia z domu.

Źródło: Agencja Public Relations Wizerunkowo.com

Czworonogi ze schronisk i fundacji działających między innymi we Wrocławiu, Poznaniu, Białej Podlaskiej i Rzeszowie otrzymały nie tylko karmę, ale i inne niezbędne im na co dzień produkty, na przykład nowe smycze i obroże, miski czy środki do pielęgnacji i zabawki. – Zależało nam na tym, żeby dary ufundowane przez internautów dotarły do zwierzaków na Mikołajki, ponieważ w tym symbolicznym czasie chcieliśmy zachęcić wszystkich do tego, żeby w wirze przedświątecznych przygotowań pamiętali też o bezdomnych czworonogach. Zima to dla nich zawsze trudny czas – mówi Agata Magiera z wrocławskiej Fundacji Węgielek.

Źródło: Agencja Public Relations Wizerunkowo.com
  
W bardzo prosty sposób każdy z nas może pomóc przetrwać zimowy okres czworonożnym podopiecznym kilkudziesięciu placówek z całej Polski. Jak dokładniej?

Od połowy listopada na charytatywnej platformie www.dlaSchroniska.pl trwa trzecia już edycja akcji „Gwiazdka dla bezdomniaka”. Dzięki tej internetowej zbiórce każdy może „dorzucić” do zimowych zapasów dla bezdomnych zwierzaków coś od siebie, w dodatku nie wychodząc z domu. Wystarczy kilka minut i parę złotych. Jak to możliwe? – Zależy nam na tym, żeby pomaganie było jak najprostsze, dlatego wystarczywejść na www.dlaSchroniska.pl i kliknąć baner akcji „Gwiazdka dla bezdomniaka” na stronie głównej. Zobaczymy wówczas wszystkie schroniska i fundacje, które uczestniczą w tej inicjatywie, a jest ich kilkadziesiąt. Każdą z tych placówek reprezentuje jeden pupil, który prosi o zimowe zapasy nie tylko dla siebie, ale i swoich czworonożnych przyjaciół – mówi Michalina Zabłocka, prezes Ogólnopolskiej Fundacji NaszeZoo.pl, która prowadzi już trzecią edycję akcji „Gwiazdka dla bezdomniaka”.

Internauci mogą sami zdecydować, którą organizację wesprą i jaką karmę podarują jej podopiecznym. Kiedy to zrobią, zostaje jedynie płatność za wybrane produkty – tak jak w sklepie internetowym, z tym, że darczyńcy nie muszą przejmować się przesyłką, bo organizatorzy dostarczają wszystkie dary bezpośrednio do konkretnych placówek.

Źródło: Agencja Public Relations Wizerunkowo.com
Chłodne miesiące to co roku spore wyzwanie dla schronisk. Nawet jeśli ktoś nie zdąży wesprzeć akcji „Gwiazdka dla bezdomniaka” przed Wigilią, organizatorzy dają na to szansę jeszcze do 31 grudnia. Będzie to ostatni dzień trwającej na platformie www.dlaSchroniska.pl inicjatywy, dzięki której możemy pomóc bezdomnym czworonogom między innymi z Warszawy, Wrocławia, Poznania, Łodzi, Białej Podlaskiej czy Rzeszowa zebrać zimowe zapasy.

Sama platforma będzie jednak działać dalej również po zakończeniu gwiazdkowej zbiórki. Bezdomnym zwierzakom warto bowiem pomagać cały rok! Czekając aż nasze ukochane zwierzęta przemówią w wigilijną noc ludzkim głosem pamiętajmy o tych wszystkich, które  nie mają własnego "ludzia"!